Przywrócenie walorów turystycznych ruinom ząbkowickiego zamku
W kolejnych etapach zaplanowane jest dokończenie zabezpieczania obwodów murów zamkowych, remont wieży zegarowej oraz części podziemi. W zamierzeniach na obu wieżach mają powstać punkty widokowe, zaś w zabezpieczonych lochach zamkowych planowane jest umieszczenie dużego kompleksu Frankensteina, w którego skład wejdzie m.in.: przeniesione z Izby Pamiątek Regionalnych Laboratorium Frankensteina.
Na pierwsze 3 etapy Gmina Ząbkowice Śląskie wydała kwotę 2 785 042,46 zł.
Ze środków zewnętrznych (dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej) pozyskaliśmy na remont zamkowych ruin 1 110 489,58 zł
Zobacz także
UWAGA - 1 sierpnia uruchomienie syren alarmowych - upamiętnienie 82. rocznicy Powstania Warszawskiego
31.07.2026
Aktualności
XLIII Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich: Rada Miejska przyznała dotacje dla 10 wspólnot mieszkaniowych, 2 parafii oraz 1 fundacji na prace remontowe, budowlane i konserwatorskie
31.07.2026
Aktualności
Na sprzedaż 2 działki pod zabudowę usługową w atrakcyjnym rejonie Ząbkowic Śląskich (ul. Ziębicka i Cukrownicza) - wadium do 28.09.2026 r.
30.07.2026
Aktualności