Ponad 7 tys. turystów zwiedziło Krzywą Wieżę w pierwszym półroczu bieżącego roku
Jak wynika z prowadzonych statystyk ze sprzedaży biletów w pierwszym półroczu tego roku nasz sztandarowy zabytek zwiedziło 7033 turystów.
Dla porównania w pierwszych półroczach lat ubiegłych liczba turystów zwiedzających Krzywą Wieżę przedstawiała się następująco:
I – VI 2010r.: 2522
I – VI 2011r.: 3415
I – VI 2012r.: 3460
I – VI 2013r.: 7033
Kampania promocyjna Ząbkowic Śląskich, naszych zabytków, a w szczególności Krzywej Wieży przynosi wymierne efekty. Wpływ na to z pewnością miała kampania telewizyjna, w której Krzywa Wieża była jedną z kilku atrakcji turystycznych promujących Dolny Śląsk. Do tak znacznego wzrostu zainteresowania Ząbkowicami Śląskimi przyczyniła się również kampania internetowa, bilbordowa oraz prasowa. Ząbkowice Śląskie stają się coraz atrakcyjniejszą gminą w naszym regionie. Sądzę, że fakt ten wykorzystają również nasi lokalni przedsiębiorcy nie tylko Ci już działający, ale również tacy, którzy mają zamiar rozpocząć działalność np. w branży około turystycznej – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.