Gmina Ząbkowice Śląskie z dofinansowaniem w programie „Aktywny Orlik 2026”

Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Aktywny Orlik 2026”. Całkowita wartość realizowanego zadania wynosi 21 053,00 zł.

Dofinansowanie zostało przyznane na realizację projektu pn. „Sportowe Serce Trójki – Cykl Międzypokoleniowych Spotkań na Ząbkowickim Orliku”, który będzie prowadzony na kompleksie sportowym „Moje Boisko – Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich.

Program zakłada organizację cyklicznych, ogólnodostępnych i bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz wydarzeń integracyjnych skierowanych do mieszkańców w różnym wieku. Zajęcia będą realizowane systematycznie, z podziałem na grupy wiekowe oraz poziom zaawansowania uczestników.

W ramach projektu prowadzone będą następujące bloki aktywności:

• Akademia Malucha – gry i zabawy ruchowe z elementami piłki nożnej, rozwijające koordynację, sprawność ogólną oraz podstawowe umiejętności sportowe;

• Szlifowanie Formy – treningi piłkarskie ukierunkowane na rozwój techniki, motoryki oraz podstaw taktyki gry zespołowej;

• Orlik Open – otwarte zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców;

• Weekendowy Turniej Sąsiedzki – cykl amatorskich turniejów koszykówki.

Istotnym elementem programu będzie również komponent edukacyjny, obejmujący działania promujące zdrowy styl życia. Uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania i prawidłowego nawodnienia organizmu, znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia oraz zasad fair play i współpracy w grupie. Edukacja będzie prowadzona w formie krótkich warsztatów oraz praktycznych wskazówek przekazywanych podczas zajęć i wydarzeń sportowych.

Projekt „Sportowe Serce Trójki – Cykl Międzypokoleniowych Spotkań na Ząbkowickim Orliku” to kolejna inicjatywa wspierająca rozwój sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie.

Szczegółowy harmonogram zajęć i wydarzeń realizowanych w ramach programu znajduje się na załączonym plakacie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w projekcie.