Deratyzacja – obowiązek właściciela nieruchomości
Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020r., poz. 1845 ze zm.) zgodnie z którym:
„Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością obowiązani są utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności (...) zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki...”
W celu zapewnienie skuteczności deratyzacji, w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie wyznaczone zostały terminy jej przeprowadzenia.
Obowiązkowa deratyzacja przeprowadza się dwukrotnie w ciągu w roku w miesiącach: kwietniu i październiku.
Zobacz także
XLIII Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich: Rada Miejska przyznała dotacje dla 10 wspólnot mieszkaniowych, 2 parafii oraz 1 fundacji na prace remontowe, budowlane i konserwatorskie
31.07.2026
Aktualności
UWAGA - 1 sierpnia uruchomienie syren alarmowych - upamiętnienie 82. rocznicy Powstania Warszawskiego
31.07.2026
Aktualności
Na sprzedaż 2 działki pod zabudowę usługową w atrakcyjnym rejonie Ząbkowic Śląskich (ul. Ziębicka i Cukrownicza) - wadium do 28.09.2026 r.
30.07.2026
Aktualności