150 dzieci z Gminy Ząbkowice Śląskie nauczy się pływać

Projekt obejmuje organizację 10 zajęć (2 godziny lekcyjne) na krytych pływalniach dla 75 trzecioklasistów w roku szkolnym 2013/2014 oraz dla takiej samej liczby uczniów klas III w roku szkolnym 2014/2015.

Zajęcia realizowane będą w 5 grupach, każda z nich licząca po 15 osób (na jeden rok szkolny). Uczestnicy realizować będą treści programowe pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry. Program zawiera ćwiczenia oswajające z wodą oraz naukę podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym.

 

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcenia do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia. 

 

Dolnośląska Federacja Sportu pokrywa w całości wydatki dotyczące projektu. Gmina zapewnia wkład rzeczowy w postaci opieki nad uczestnikami projektu w czasie transportu, zajęć na pływalni a także wypełnieniu wniosku i organizacji programu.

 

Zajęcia realizowane będą na krytych pływalniach w: Bielawie, Kłodzku i Strzelinie.

Program startuje już 12 maja.