Przejdź do treści strony

Wiadomości z placówek oświatowych

 • ikona

  KWIATEK DLA TOSI

  Tosia Dołyk jest niespełna kilkumiesięcznym maleństwem, które w swoim życiu przeszło więcej niż niejeden dorosły. Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą serca. Oprócz Tetralogii Fallota lekarze zdiagnozowali u niej atrezję tętnicy płucnej i pnia płucnego, a także MAPCA (przetoki krążenia ...

 • ikona

  Szkolny konkurs mamtematyczny w SP 1

  Szkolny Konkurs Matematyczny składał się z sześciu etapów w każdej kategorii (klasy czwarte, piąte i szóste).

 • ikona

  WYCIECZKA DO WARSZAWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

  Pod koniec kwietnia uczniowie klasy 6b i 4a Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami - Panią Bożeną Król-Jałowiecką oraz Panią Magdaleną Krekorą - wyruszyli na podbój Warszawy. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy był Pałac w Wilanowie.

 • ikona

  Ząbkowicki Uniwersytet Dziecięcy - czwarte zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1

  W sobotę 13 maja po raz ostatni w tym roku akademickim Szkoła Podstawowa nr 1 gościła studentów Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego.

 • ikona

  Wiwat 3 maj!

  Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 r. była pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucją. Zmieniła ona ustrój na dynastię dziedziczną, ograniczała szlacheckie swobody oraz łagodziła nadużycia pańszczyzny. Jej wprowadzenie pociągnęło za sobą daleko idące skutki, stąd też ...

 • ikona

  II GALA SUKCESÓW KLAS IV-VI

  „Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować jeszcze ten jeden raz” – te słowa stały się wskazówką dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy swoją wytrwałą pracą osiągnęli nie tylko wysokie średnie ocen, lecz także zwyciężali w licznych konkursach.

 • ikona

  Lekki tornister

  W marcu uczniowie klas I-III biorą udział w programie ..Lekki tornister’’. Jego organizatorem jest Fundacja Rosa oraz Główny Inspektorat Sanitarny

 • ikona

  Wpis do złotej Księgi klas I-II w Szkole Podstawowej nr 1

  Wpisy do Złotej Księgi to tradycja sięgająca kilku lat. Mają one na celu podziękowanie zarówno uczniom, jak i rodzicom za trudy włożone w naukę, w przygotowanie do konkursów i zaangażowanie w różne inicjatywy.

 • ikona

  Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej nr 1

  Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej…” – taki tytuł nosił program artystyczny, który przygotowała klasa VIb pod opieką pań: Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk i Bożeny Król-Jałowieckiej.

 • ikona

  Bajki Krasickiego

  Niedawno klasa VIb omawiała na lekcjach języka polskiego bajki sławnego pisarza epoki oświecenia – Ignacego Krasickiego. Ponieważ ich artyzm i płynące z nich morały wywarły na uczniach duże wrażenie, postanowili urządzić przedstawienie dla pierwszoklasistów.

 • ikona

  „MOJA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

  W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich po raz pierwszy zorganizowała konkurs literacki dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych gminy Ząbkowice Śląskie. Tematyką nawiązywał on do świąt Bożego Narodzenia.

 • ikona

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SP1

  Mimo że do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze sporo czasu, mały finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 już pod koniec grudnia.

 • ikona

  Jarmark bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej nr 1

  Tradycyjnie już w połowie grudnia odbywa się w Ząbkowicach Śląskich jarmark bożonarodzeniowy.

 • ikona

  Spotkanie integracyjne

  W dniu 13 grudnia 2016 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję spotkać się z zaprzyjaźnionymi uczniami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

 • ikona

  Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 1

  6 grudnia to najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. Od rana panuje atmosfera podniecenia – przyjdzie czy nie przyjdzie?

 • ikona

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  21 listopada obchodziliśmy w w Szkole Podstawowej nr 1 Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Akcje związane z obchodami tego święta trwały już cały tydzień.

 • ikona

  Bezpieczny przejazd

  Dnia 18 listopada 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy II a i II b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd- ,,Zatrzymaj się i żyj''.

 • ikona

  Konkurs Poezji Religijnej

  W dniach 19-20.10.2016r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. odbył się Konkursu Poezji Religijnej - finał powiatowy. W konkursie wzięło udział 22 uczniów szkół podstawowych i 25 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ząbkowickiego.

 • ikona

  Dzień Edukacji Narodowej w SP1

  W poprzedni czwartek obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 Dzień Edukacji Narodowej. To święto nie tylko nauczycieli, lecz także uczniów i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami – Elżbietą Tkaczyńską, Małgorzatą Wroną i Justyną ...

 • ikona

  Jak uratować komuś życie

  W dniu 17.06.2016r. klasę 1 c Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedził Pan Łukasz Moskal - ratownik medyczny pracujący w pogotowiu ząbkowickim. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

 • ikona

  Rowerem przez świat

  W ostatni czwartek mieliśmy przyjemność gościć w progach Szkoły Podstawowej nr 1 wyjątkową osobę – Janusza Strzeleckiego-Rivera.

 • ikona

  WELCOME TO AUSTRALIA

  Niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli możliwość odbycia wspaniałej podróży do Australii, a wszystko dzięki programowi przygotowanemu przez klasy IV-VI pod opieką nauczycielki języka angielskiego – Marleny Barylak.

 • ikona

  Festyn rodzinny w szkole podstawowej nr 1

  Tradycją w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich stała się organizacja festynów rodzinnych na początku i pod koniec roku szkolnego. We wrześniu hucznie żegnaliśmy lato. Tym razem motywem przewodnim będzie pokaz talentów.

 • ikona

  Wyjątkowa lekcja języka polskiego

  W piątek 8 kwietnia uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich udali się pod opieką polonistki Joanny Chuderskiej –Jendraszczyk do Izby Pamiątek Regionalnych na wyjątkową lekcję języka polskiego.

 • ikona

  W świecie iluzji

  Poranek 7 kwietnia był w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich wyjątkowy. Po pierwszym dzwonku nie rozpoczęły się, jak zwykle, lekcje, lecz wszystkie klasy udały się do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się wyjątkowe widowisko.

 • ikona

  I Gala Sukcesów w Szkole Podstawowej nr 1

  „Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach” - takie motto przyświecało I Gali Sukcesów, która odbyła się 10 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

 • ikona

  Zaproszeni przez prezydenta na Westerplatte

  W dniach 7-8 maja br. uczeń klasy III c Janek Szmiel wraz z nauczycielką historii Danutą Gapską-Migacz wzięli udział w uroczystych obchodach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Gdańsku

 • ikona

  Kuba Stecko i Krystian Stępkowski w finale konkursu "Europejskie Wysłuchanie Młodzieży"

  W dniu 8 kwietnia uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 wraz z Panią Moniką Matusik reprezentowali województwo dolnośląskie w finale konkursu organizowanego przez MEN w Warszawie. W trakcie dwudniowego pobytu walczyli o możliwość wystąpienia podczas „IV Europejskiego Wysłuchania Młodzieży” w Parlamencie ...

 • ikona

  Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

  W Przedszkolu Publicznym Nr 1 przy ulicy Krzywej 2 w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie Państwowej Straży Pożarnej z Ząbkowic Śląskich z najstarszą grupą przedszkolaków.

 • ikona

  Bal karnawałowy w Przedszkolu Nr 5

  W piątek 16 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W pięknie udekorowanej przez Panią Marzenkę sali spotkały się wszystkie grupy, by uczestniczyć w balu przebierańców.

 • ikona

  "PRZY PAŚNIKU"- WYCIECZKA STARSZAKÓW DO LASU

  Niecodziennym etapem na ścieżce edukacyjnej były zajęcia przy paśniku. Kontynuując współpracę z Nadleśnictwem Bardo i Leśnictwem Tarnawa, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 z Ząbkowic Śląskich po raz kolejny niezwykle miło i pouczająco spędziły przedpołudnie w lesie.

 • ikona

  "Wyposażenie krokiem do samodzielności" - zakończenie realizacji projektu we wsi Sieroszów

  Stowarzyszenie Wsi Sieroszów zakończyło realizację zadania „Wyposażenie krokiem do samodzielności”. Dzięki dofinansowaniu ze środków projektu „Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw obywatelskich zakupione zostały za kwotę 2500 zł laptop z oprogramowaniem oraz drukarka.

 • ikona

  Europejski sukces Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Ząbkowicach Śl.

  W roku szkolnym 2013/2014 szkoła wzięła udział w konkursie „Podróż w czasie- Europa za 100 lat” zorganizowanym przez redakcję „Złych Wilków” z okazji setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.

 • ikona

  Wycieczka do Leśnictwa Tarnawa

  Dnia 24 października 2014 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich pojechały na wycieczkę do Leśnictwa Tarnawa.

 • ikona

  Warsztaty z języka niemieckiego w Krzyżowej

  W dniach 07-08.10.2014, 11 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich, pod opieka pani A. Woźnickiej uczestniczyło w warsztatach z języka niemieckiego, które odbyły się w Krzyżowej. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez pana Bartka i panią Charlotte (wolontariuszkę z Niemiec) ...

 • ikona

  Dzień Edukacji Narodowej w Publicznym Gimnazjum nr 2

  Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, społeczność Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich uczciła 13 października uroczystym apelem.

 • ikona

  Szkolne projekty realizowane w Publicznym Gimnazjum nr 2

  W Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich, w okresie od listopada 2013 do końca czerwca 2014 roku, realizowany był projekt o nazwie „Dajmy sobie szansę” pod patronatem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Promocji Oświaty Kultury i Sportu reprezentowane przez p. ...

 • ikona

  Dzień Szkoły bez Przemocy

  2 czerwca odbył się po raz kolejny Dzień Szkoły bez Przemocy oraz Dzień Dziecka. Od samego rana w szkole panowała wspaniała atmosfera.

 • ikona

  Uroczystość z okazji nadania Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka w Przedszkolu Publicznym nr 5

  Dzień 30 maja był szczególnym dniem dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich. Tego dnia odbyła się uroczystość z okazji nadania Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka.

 • ikona

  Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym nr 5

  W piątkowe przedpołudnie przedszkolaki z Przedszkola nr 5 świętowały Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane były na żółto, co nadało uroczystości bardzo radosnego charakteru.

 • ikona

  SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 5 Z OSP STOLEC

  W ramach programu „Bezpieczne Przedszkole” 16 maja 2014 roku w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Ząbkowicach Śląskich miało miejsce spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu.

 • ikona

  Zagadki od bociana na początek wiosny

  21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia tradycyjnie już dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich wyruszają wiosennym korowodem na spacer do pobliskiego parku.

 • ikona

  Ziarnko do ziarnka - nasiona dla Afryki

  Kształtowanie świadomości społecznej u dzieci, ich wrażliwości, zaangażowania społecznego jest w dzisiejszych czasach zadaniem trudnym. Duże znaczenie dla tego obszaru edukacji ma organizowanie różnorodnych akcji charytatywnych.

 • ikona

  Wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 2 - dzięki taki ludziom świat zmienia się na lepsze

  Są wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje wsparcia. Wyciągają pomocną dłoń do tych, którym los nie szczędzi kłopotów. Poświęcają swój wolny czas, aby innym ułatwić życie, sprawić przyjemność, czy wywołać na smutnych twarzach uśmiech.

 • ikona

  Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich zagrali w sztuce "KOBYŁA"

  „KOBYŁA – Komitet Obywateli Bystrych Y Łatwowiernych Aktywistów czyli Ząbkowicka Szopka Noworoczna” po raz drugi zagościła na deskach Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Stowarzyszenie Animatorów Kultury wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich 8 lutego wystąpili dla ząbkowickiej publiczności.

 • ikona

  Bal Karnawałowy w Przedszkolu Publicznym nr 5

  W Przedszkolu Publicznym nr 5 w Ząbkowicach Śląskich jak co roku odbył się bal karnawałowy. Tegoroczna impreza odbyła się 5 lutego, a zabawę prowadził wodzirej.

 • ikona

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 5

  Miniony tydzień upłynął w Przedszkolu Publicznym nr 5 pod znakiem uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Każda z grup gościła w swojej sali babcie i dziadków.

 • ikona

  Festyn Jesienny w Przedszkolu Publicznym nr 4

  Piękna, słoneczna - pomimo kapryśnego już jesiennego września - pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców - taką atmosferę można było zaobserwować podczas Festynu, który odbył się w 28 września 2013 w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Ząbkowicach Śląskich.

 • ikona

  "Pożyteczne wakacje" w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej

  Od 19 do 30 sierpnia 2013 r. przy Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Św. Piotra i Pawła w Zwróconej trwają zajęcia projektowe pod nazwą „Pożyteczne wakacje” dla 15 dzieci w wieku 7 -12 lat finansowane przez Fundację Wspomagania Wsi.

 • ikona

  Półkolonia dla dzieci z gminy - relacja

  W dniach od 01. 07 do 12. 07. 2013 r. odbyła się półkolonia zorganizowana przez Zespół Przedszkolno-Szkolny w Stolcu. 25 osobowa grupa dzieci mogła w sposób atrakcyjny spędzić początek wakacji. Program półkolonii był bardzo różnorodny i ciekawy dla wszystkich uczestników.

 • ikona

  Dni Patrona w Szkole Podstawowej nr 3

  Co roku w maju obchodzimy uroczyście Dni Patrona Szkoły. Ten rok jest dla nas szczególny ponieważ mamy 470-tą rocznicę śmierci naszego patrona Mikołaja Kopernika (zm. 24.05.1543r.).

 • ikona

  Spotkanie Integracyjne w Szkole Podstawowej nr 3

  Było gwarno i wesoło. Orlik rozbrzmiewał śmiechem, dopingiem i muzyką. Uczniowie, rodzice i nauczyciele klas integracyjnych stanęli ramię w ramię do sportowej rywalizacji. Każdy chciał być najlepszy...

 • ikona

  Wizyta Biskupa w Szkole Podstawowej nr 3

  "Bądź pozdrowiony gościu nasz!" - takimi wyśpiewanymi strofami przyjęliśmy w progi szkoły wyśmienitą osobistość, biskupa Adama Bałabucha, który zaszczycił nas swoją obecnością.

 • ikona

  Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku w Szkole Podtsawowej nr 3

  W roku 2013 obchodzimy trzy okrągłe rocznice związane z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika: 540 rocznica urodzin, 470 rocznica śmierci oraz 450 rocznica wydania dzieła „O obrotach sfer niebieskich”.

 • ikona

  Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu nr 2

  W Publicznym Przedszkolu nr 2 w Ząbkowicach Śl. – 22 marca 2013r. był kolejnym dniem „Zdrowego przedszkolaka”. To cykliczne spotkanie wszystkich dzieci w ramach Projektu Zdrowotnego pod hasłem „Zdrowy przedszkolak – szczęśliwe dziecko”.

 • ikona

  Wiosenny dzień odkrywania talentów w Szkole Podstawowej nr 3

  Chyba Marzanna odchodzi pomału w zapomnienie...Wina ekologów? Raczej nie, a przynajmniej nie do końca! Może znaleźliśmy ciekawszą alternatywę na powitanie wiosny? Zwłaszcza, że od poprzedniej edycji Dnia Odkrywania talentów, wyraźnie uległy one rozmnożeniu! Cud?? ?Nie sądzę, tajemnica tkwi w mega ...

 • ikona

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 na III Dolnośląskiej Gali Talentów w Nowej Rudzie

  21.03.2013r. w Nowej Rudzie, odbyła się III dolnośląska gala talentów pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 29 wykonawców przedstawiało swoje różnorodne talenty, realizowane pasje i zamiłowania.

 • ikona

  Eko Dzień wiosny w Braszowicach

  Dnia 21.03.2013r. zgodnie z tradycją, Szkoła Podstawowa w Braszowicach uczestniczyła w uroczystym przepędzeniu zimy. Nie było to łatwe zadanie. Zima na początku siedziała skryta, a kiedy zakończyliśmy wspólną zabawę odpowiedziała intensywnymi opadami śniegu z deszczem.

 • ikona

  BISKUP ADAM BAŁABUCH W BRASZOWICACH

  Dnia 18 marca 2013 r. Szkołę Podstawową w Braszowicach odwiedził Biskup pomocniczy Diecezji Świdnickiej ksiądz Adam Bałabuch, który wizytuje parafie i szkoły z dekanatu Ząbkowice Śląskie – Południe.

 • ikona

  Prezentacja świąt i zwyczajów świątecznych w Niemczech w Publicznym Gimnazjum nr 2

  Dnia 25 stycznia w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich odbyło się świąteczne spotkanie klas pod hasłem „Feste und Bräuche in Deutschland” przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego Marzeny Golemy.

 • ikona

  Ferie z "TĘCZĄ" - Niepubliczna Świetlica Edukacyjno-Artystyczna zaprasza!

  Niepubliczna Świetlica Edukacyjno-Artystyczna "Tęcza" oferuje aktywny wypoczynek dla dzieci podczas nadchodzących ferii zimowych.

 • ikona

  Bal Karnawałowy w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Ząbkowicach Śląskich

  W Przedszkolu Publicznym nr 5 w Ząbkowicach Śląskich jak co roku odbył się bal karnawałowy. Tegoroczna impreza odbyła się 21 stycznia, a zabawę prowadził profesjonalny wodzirej.

 • ikona

  Bezpieczne ferie dla uczniów z Braszowic

  Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem.

 • ikona

  Polsko-czeskie spotkanie uczniów na stokach Czarnej Góry

  Mija 10 miesiąc realizacji przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śl. i Zakladni Skola z Czerwonego Kostelca projektu „Poznajmy się – polsko-czeskie spotkania uczniów i nauczycieli”

 • ikona

  Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

  W dniu 11 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 1, odbyły się Jasełka, których myślą przewodnią była wiara tych, którym dane było, jako pierwszym witać na ziemi Zbawiciela świata.

 • ikona

  Mikołaj w Szkole Podstawowej nr 3

  Dzień Św Mikołaja w naszej szkole był jak wszędzie szczególny, o czym świadczą wrażenia napisane przez jedną z naszych nauczycielek: "O mały włos,dziś rano, nie zrobiłabym kroku w tył i nie przyszła do pracy. Z początku sądziłam, że trafiłam na ...

 • ikona

  Święty Mikołaj W Przedszkolu Publicznym nr 5

  Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich gościły w swoim przedszkolu Świętego Mikołaja. Już od rana dzieci w radosnym oczekiwaniu wyglądały przez okno. Tuż po śniadaniu po raz ostatni ćwiczyły przygotowane dla dostojnego gościa piosenki i wierszyki.

 • ikona

  Święto Miłości w Przedszkolu Nr 2 w Ząbkowicach Śląskich

  To już tradycja naszego Przedszkola, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śl. Tym razem mili goście mieli okazję oglądać Jasełka w wykonaniu pięciolatków pod reżyserskim okiem p. Ali Kalfas i p. Moniki Wisły ...

 • ikona

  Dzień patrona

  W Szkole Podstawowej nr 1 obchodzono wyjątkowy dzień – święto naszego patrona, Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji klasa VIb, wspomagana przez nauczycielkę historii, Małgorzatę Fudali, oraz wychowawczynię, Bożenę Król-Jałowiecką, przygotowała apel, podczas którego przypomniała fakty na temat tego wspaniałego Polaka.

 • ikona

  Festyn Rodzinny w SP 1

  W ubiegłą sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich odbył się Festyn Rodzinny. Szkolny plac zabaw zamienił się w scenę, na której nasi zdolni uczniowie prezentowali swoje liczne talenty. Imprezę otworzył dyrektor Andrzej Popławski oraz wiceburmistrz Ewa Figzał, ...

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
 • kalendarz wydarzeń
 • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne