Przejdź do treści strony

Ząbkowicka Karta Seniora

obraz

ZĄBKOWICKA KARTA SENIORA
program pomocowy dla osób starszych, powyżej 65 roku życia

Program ma za zadanie wspomóc funkcjonowanie osób starszych poprzez umożliwienie im lepszego dostępu do dóbr kultury, obiektów sportowych oraz różnego rodzaju usług.

Program „Ząbkowicka Karta Seniora” nie zawiera klasycznej formy wsparcia materialnego seniorów, ale przewiduje inne elementy ułatwiające życie – mianowicie -  zniżki i ulgi na produkty oraz usługi, szczególnie ważne dla osób w tym wieku, tj. aktywność kulturalną  i sportową oraz wypełnienie wolnego czasu. Działania te mają na celu poprawę jakości życia oraz aktywizację osób starszych. Razem możemy zapewnić mieszkańcom, którzy ukończyli 65 lat, odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania.

Zapraszam do czynnego włączenia się w realizację programów – obecnie w wielu polskich miastach funkcjonują podobne inicjatywy. Ufam, że Państwa wsparcie i udział w przedsięwzięciach przyniosą korzyści zarówno Wam – Przedsiębiorcom, jak i zainteresowanym mieszkańcom Gminy Ząbkowice Śląskie.

Proszę o zgłaszanie deklaracji przystąpienia do programów oraz propozycji zakresu swojego udziału na adres mailowy opszabk@poczta.onet.pl, telefonicznie pod nr (74) 815 38 54 lub bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich Osiedle XX-lecia 52

Z poważaniem
Marcin Orzeszek
Burmistrz Ząbkowic Śląskich

zarzadzenie-w-sprawie-wzoru-wniosku-karty-i-logo-programu-zabkowicka-karta-seniora.pdf
wzor-karty-i-logo-zabkowicka-karta-seniora.pdf
wniosek-o-wydanie-zabkowickiej-karty-seniora.pdf
uchwaa-w-sprawie-programu-zabkowicka-karta-seniora.pdf
formularz-akcesyjny-do-programu-zabkowicka-karta-seniora.pdf

tabelka-ulgi-karta-seniora.pdf

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne