Przejdź do treści strony

Wizyta uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Czerwonym Kostelcu - 18 czerwca 2012 r.

obraz

Dnia 18 czerwca 2012 roku grupa 20 uczniów gimnazjum pod opieką p. A. Bałachowskiej i p. K. Cupiała wyjechała na trzy dni do Czerwonego Kostelca na spotkanie z uczniami z Zakladni Skola V.Hejny. Wycieczka była możliwa dzięki realizacji przez naszą szkołę projektu z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 p. n.: „Poznajmy się – polsko-czeskie spotkania uczniów i nauczycieli".

Kiedy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy zakwaterowani na kempingu Brodsky. Następnie wraz z grupą czeską udaliśmy się na obiad, po którym został zorganizowany bieg na orientację po Czerwonym Kostelcu. Nasi uczniowie stworzyli 4-osobowe zespoły z kolegami i koleżankami z Czech. Bieg pomógł nam poznać najważniejsze zabytki miasta. Potem podzieleni na 10-osobowe grupy udaliśmy się na zajęcia sportowe i plastyczne. Po miło spędzonym czasie udaliśmy się pieszo do miejsca zakwaterowania. W drugim dniu spotkaliśmy się Burmistrzem p. Petrem Nedilkiem. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po szkole, a później wraz z grupą czeską udaliśmy się do skalnego miasta. Znajdujące się tam skały były przepiękne i wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie. Po powrocie na kemping każdy mógł popływać w kajaku. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy udaliśmy się na ognisko. Ostatni dzień pobytu był dla nas trochę smutny, gdyż trzeba było się już żegnać. Przed wyjazdem znów zostaliśmy podzieleni na grupy, aby uczestniczyć w zajęciach sportowych i plastycznych. Po obiedzie zostało zorganizowane krótkie spotkanie, na którym zostały wręczone upominki młodzieży i nauczycielom z Czech, jak i grupie z Polski.

Kiedy wyjeżdżaliśmy było nam przykro, że czas tak szybko minął. Mamy nadzieję, że spotkamy się z naszymi nowymi koleżankami i kolegami już wkrótce.

Tekst: Dorota Świątek

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne