Przejdź do treści strony

VII Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej - 14-15 września 2013

obraz

Zapraszamy mieszkańców gminy na teren Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie czekać będzie wiele ciekawych atrakcji. W samej hali oraz – nowość! – w namiocie wystawienniczym zaprezentują się firmy z naszego powiatu oraz z zagranicy. Wstęp na teren targów będzie wolny!

Przedsiębiorcy, którzy pragną zaprezentować się na PG ZZ proszeni są o pobranie formularza zgłoszeniowego: formularz__zgoszeniowy_prezentacje_2013.doc
 bądź o kontakt z Wydziałem Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego (nr tel. 74 816 28 15).

Dla publiczności przygotowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a także koncertów muzycznych. Na scenie widowiskowej PG ZZ, gdzie jak zwykle będzie można obejrzeć ciekawych wykonawców z terenu naszego powiatu, również nie zabraknie artystów z Niemiec. Na najmłodszych będzie czekał „dmuchany” park zabaw, a na starszych doskonale przygotowane stoiska gastronomiczne. Tradycyjnie zostaną  przyznane Wieże Sukcesu dla najprężniej działających i rozwijających się firm w powiecie. Nie zabraknie również nagrody za najbardziej atrakcyjne stoisko targów.

W tym roku impreza zyska status targów transgranicznych, ponieważ pojawi się na niej wielu przedstawicieli biznesu, kultury i polityki z saskiego, usytuowanego na granicy polsko-niemieckiej powiatu Görlitz. A stanie się tak za sprawą Unii Europejskiej, która współfinansuje tegoroczne Prezentacje ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Terytorialnej Polska-Saksonia 2007-2013. Dzięki dofinansowaniu unijnemu wystawiający się na Prezentacjach przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu nie poniosą kosztów wynajmu stoiska. Dodatkowo wsparcie europejskie pozwoli na profesjonalną kampanię reklamową imprezy oraz poszerzenie jej oferty wystawienniczej poprzez wynajęcie dodatkowego namiotu wystawienniczego. Transgraniczny charakter targów zostanie osiągnięty dzięki pojawieniu się wystawców z Saksonii, którzy oprócz zaoferowania swoich towarów i usług będą pragnęli zapoznać się w celu kooperacji bądź wymiany handlowej z przedsiębiorcami z powiatu ząbkowickiego.

W ramach wspomnianego projektu unijnego odbędzie się także spotkanie zespołu roboczego złożonego z polskich i niemieckich przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się  rozwojem gospodarczym. Celem działania zespołu jest wykreowanie wytycznych rozwoju lokalnych imprez targowych w powiatach: ząbkowickim i Görlitz oraz zainicjowanie współpracy gospodarczej pomiędzy podmiotami gospodarczymi z obu powiatów. Chętni do udziału w zespole proszeni są o zgłoszenie do Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa.

Kontakt:
Starostwo PowiatoweWydział Promocji, Oświaty i Rozwoju 
ul. Sienkiewicza 11,
57-200 Ząbkowice Śląskie
 tel. 74 816 28 15 / 74 816 28 16 ;
fax 74 816 28 50
e-mail: kinga@zabkowice-powiat.pl
 www.zabkowice-powiat.pl

Jednostki organizacyjne