Przejdź do treści strony

Spektakl teatralno-ekologiczny ,,W poszukiwaniu Leśnego Szumu”

obraz

Spektakl ekologiczny przybliżył tematykę segregacji odpadów, dzikich wysypisk, zanieczyszczenia lasów, ochrony dzikich zwierząt oraz szkodliwego wpływu hałasu.

Główny bohater to Borsuk Grzegorz budzący się wiosną w swoim lesie wśród sterty śmieci. W tym lesie, niestety jest zupełnie inaczej. Brakuje odgłosów leśnych mieszkańców i specyficznego leśnego szumu. Borsuk postanowił wyruszyć na ich poszukiwanie. W niebezpiecznej podróży towarzyszyła mu przyjaciółka Poziomka. Bohaterowie po wielu przygodach dotarli do miasta, gdzie odnaleźli Mądrą Książkę, która wskazała im sposób odzyskania Leśnego Szumu. Kiedy wszystkie odgłosy wróciły do swojego miejsca zamieszkania, Grzegorz i Poziomka wspólnie z dziećmi znajdującymi się na widowni wykonali szereg zadań, aby posegregować śmieci. Wszystko skończyło się szczęśliwie dla bohaterów przedstawienia i z dużą korzyścią dla naszych małych widzów, ponieważ mieli możliwość praktycznego utrwalenia sposobów segregacji odpadów obowiązujących również w naszej gminie.

Spektakl skierowany był do małych widzów z przedszkoli i szkół podstawowych w wieku od 5 do 10 lat.

Przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Gminy Ząbkowice Śląskie w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Jednostki organizacyjne