Przejdź do treści strony

Questing „Tajemnicze Ząbkowice”

obraz

Questing – Wyprawy Odkrywców to program promujący sposób odkrywania i promocji danego miejsca w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne. Został spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych. W Polsce z powodzeniem rozwija się od kilku lat. To edukacyjna gra terenowa, opierająca się na zwiedzaniu po nieoznakowanych szlakach (questach). Łączy w sobie elementy zabawy, nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.

Podczas wyprawy zdobędziesz wiedzę o najciekwszych miejscach Ząbkowic Śląskich. Wędrując uliczkami miasta, dowiesz się jak stary jest ratusz miejski, poznasz historię Krzywej Wieży, dotrzesz do ruin starego zamku. Cała wyprawa zakończy się w najstarszym domu w mieście... Zadanie jakie czeka na turystów polega na szukaniu ukrytych wskazówek na trasie questu. Bądź uważny i licz bardzo dokładnie. Jeśli dobrze policzysz i zanotujesz wyniki, skarb będzie w zasięgu Twojej ręki....

  • Przewodniki w wersji PDF można pobrać tutaj: pobierz
  • Przewodniki w wersji papierowej z questem "Tajemnicze Ząbkowice"  dostępne są w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej 1 w Ząbkowicach Śląskich. Wszelkich informacji udzielamy pod nr telefonu /74/ 815 20 43; e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl lub it@zabkowiceslaskie.pl.
  • Aplikacja mobilna wykorzystująca GPS Questingu "Tajemnicze Ząbkowice" jest do pobrania bezpłatnie - linki poniżej.

Krótka instrukcja jak zainstalować aplikację mobilną:
Aby zainstalować aplikację należy kliknąć w jeden z poniższych linków (w zależności od systemu operacyjnego naszego smartfona). Można to zrobić bezpośrednio ze swojego smartfona lub z komputera. Jeżeli mamy już założone swoje konto na telefonie, to wystarczy kliknąć w buton zainstaluj i aplikacja zostanie pobrana na nasz smartfon. Jeżeli nie posiadają Państwo jeszcze swojego konta to instalację należy poprzedzić rejestracją lub logowaniem.

Linki do pobrania aplikacji:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.threestep.qwsi

Windows Phone: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/questy-ziemi-z%c4%85bkowickiej/0bd528d4-ba09-43bc-b5c9-1ed0861f6bb7

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/questy-ziemi-zabkowickiej/id992073486?mt=8

Aplikacja została stworzona na zlecenie Lokalnej Grupy Działania „Qwsi”.

Do Ząbkowice Śląskich Wędrowcze trafiłeś
Krzywą Wieżę już pewnie zwiedziłeś
Teraz czas, by przeżyć przygodę
Ruszaj wiec niezwłocznie w drogę….

Sprawdź, czy dobre buty masz
I trudną drogą radę iść dasz
Długopis też Ci dziś się przysłuży
Gdyż cos zapiszesz podczas tej podróży

Tak zaczyna się quest „Tajemnicze Ząbkowice” – a więc zapraszamy w drogę!


Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne