Przejdź do treści strony

Przedsiębiorco – złóż wniosek o wpis do CEIDG drogą elektroniczną

obraz

To szybki i łatwy sposób na założenie, wznowienie, zawieszenie, zakończenie działalności gospodarczej bądź dokonanie zmian w swoim wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wystarczy wejść na www.ceidg.gov.pl i wypełnić wniosek przez Internet.

Jeżeli masz Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny możesz założyć firmę przez Internet, w ogóle nie wychodząc z domu. Czym jest Profil Zaufany i jak go założyć? To bezpłatne narzędzie potwierdzające tożsamość obywatela w elektronicznej administracji. Wykorzystując Profil Zaufany można załatwić sprawy urzędowe online (np. realizować usługi, przesyłać podania czy skargi) bez konieczności osobistego udawania się do urzędu.

Aby założyć Profil Zaufany należy zarejestrować się na stronie: www.pz.gov.pl i jednorazowo potwierdzić profil w Urzędzie Miejskim, Urzędzie Skarbowym bądź innej instytucji – lista punktów potwierdzających na stronie pz.gov.pl. 

Przygotowanie wniosku CEIDG w trybie bez logowania do Profilu Zaufanego wymaga wizyty w dowolnym urzędzie gminy lub miasta w celu potwierdzenia wniosku roboczego – w tym celu niezbędny jest kod wniosku, który należy wcześniej zapisać i następnie przedłożyć w urzędzie. Po potwierdzeniu wnioskodawca podpisuje wydrukowany i zatwierdzony przez urząd wniosek. W takim przypadku dniem złożenia wniosku jest dzień, w którym wnioskodawca podpisał wniosek papierowy w urzędzie.

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne