Przejdź do treści strony

NOCLEGI U KSIĘŻY PALLOTYNÓW

obraz

NOCLEGI U KSIĘŻY PALLOTYNÓW W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH


      Wszystkich odwiedzających Ząbkowice Śląskie i Kotlinę Kłodzką, pragnących wypocząć czy to fizycznie, czy duchowo w zielonym otoczeniu, w atmosferze ciszy i spokoju, wybierających się w okoliczne, nieodległe Góry Bardzkie, Sowie czy Sudety informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej jaką dostarcza nasz Dom Rekolekcyjny przy ulicy Piastowskiej 7 (kilka minut pieszo od rynku miasta).

 

         Baza noclegowa naszego Domu Rekolekcyjnego to 31 pokoi, w tym:

  •   5 pokoi   3-osobowych
  • 14 pokoi   2-osobowych
  • 12 pokoi   1-osobowych

         W sumie 55 miejsc noclegowych o dobrym, współczesnym standardzie. Wszystkie pokoje posiadają łazienki. Dom dysponuje miejscami, gdzie można usiąść większą bądź mniejszą grupą, by się spotkać, wypić kawę czy herbatę, porozmawiać. Obiekt usytuowany jest w niewielkim parku dającym możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, gdzie można pospacerować, posiedzieć na ławeczce, zrobić ognisko. Rzeczą oczywistą jest, iż zapewniamy także dostęp do kościoła i kaplicy. Swoje samochody goście mogą bezpiecznie parkować na terenie posesji.

         Z racji tego, że jest to Dom Rekolekcyjny, a nie zwykły hotel, pensjonat czy schronisko, przebywający w nim goście są proszeni i zobowiązani do szanowania określonych dla tego typu miejsc zasad:

  1. Prosimy o respektowanie miejsc ciszy, by nie przeszkadzać tym, którzy przeżywają swoje rekolekcje czy też chcą odpocząć. Takimi miejscami są korytarze i klatki schodowe. W godzinach 22.00 – 7.00 obowiązuje cisza nocna.
  2. W całym obiekcie obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu oraz spożywania napojów alkoholowych.
  3. Dom i bramy są zamknięte między godziną 22.00 a 7.00.
  4. Prosimy o poszanowanie wyposażenia domu. Nie przestawiamy mebli. Za wszelkie zniszczenia odpowiada materialnie korzystający z pokoju.
  5. Wszelkie zwolnienia z reguł (jak np. późniejszy przyjazd, powrót grupy z trasy itp.) są możliwe po ustaleniu z zarządzającym Domem bądź Przełożonym placówki.

Jakie są ceny naszych usług? Nie mamy ustalonego cennika, bo nie prowadzimy działalności ściśle usługowej. Koszty pobytu zależą od potrzeb gości. Bierzemy pod uwagę wielkość grupy, długość pobytu, możliwości finansowe. Każda złotówka uzyskana ponad koszty własne stanowi Państwa wkład w utrzymanie i wykształcenie naszych nowicjuszy (przyszłych księży, braci i misjonarzy), którzy formują się w naszej Wspólnocie. Serdecznie zapraszamy.

 

Warunki i czas pobytu prosimy ustalać najlepiej poprzez kontakt e-mailowy bądź telefoniczny. Telefon: (74) 8151625; e-mail:  dom_zabkowice@sac.org.pl; nasz adres: Księża Pallotyni ul. Piastowska 7, 57-200 Ząbkowice Śląskie

 

     

      

Jednostki organizacyjne