Przejdź do treści strony

Kancelaria Adwokacka adw. Arkadiusz Łebek

obraz

Nasi klienci to podmioty gospodarcze i osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej. Pierwszym oferujemy zarówno stałą obsługę prawną działalności gospodarczej, jak i prowadzenie poszczególnych spraw przed wszystkimi sądami. Ze względu na potrzeby tej kategorii klientów nie można ograniczyć się do wąskich specjalizacji, więc jest to problematyka od prawa cywilnego, handlowego, upadłościowego i naprawczego, aż po windykację należności i zastępstwo pokrzywdzonego w procesach karnych. Rodzaj problematyki prowadzonych spraw określa potrzeba klienta.

Osobom nie związanym z obrotem gospodarczym oferujemy obronę w procesach karnych, reprezentację w sprawach cywilnych, rodzinnych, administracyjnych - wszędzie tam, gdzie niezbędna jest kwalifikowana pomoc prawna.

Prowadzimy sprawy z zakresu prawa cywilnego, szczególnie: spadkowego, własności, zobowiązań, dochodzenia odszkodowań i innych należności z ich windykacją włącznie oraz z zakresu prawa rodzinnego takich jak rozwód, podział majątku, obrona praw rodziców.

Obrona w procesach karnych to szczególna kategoria spraw, które ze względu na ochronę konstytucyjnego prawa do obrony i rzetelnego procesu zastrzeżone są tylko dla adwokatów.

 • porady prawne
 • obrona w procesie karnym
 • zastępstwo we wszystkich sprawach cywilnych, rodzinnych
 • udział w postępowaniach administracyjnych, łącznie z  sądowym postępowaniem administracyjnym
 • dochodzenie odszkodowań (np. komunikacyjnych, zdrowotnych)
 • windykacja należności

W ramach działalności Kancelaria proponuje przedsiębiorcom, organizacjom i instytucjom pomoc prawną
w formie stałej obsługi ich bieżącej działalności. Pozwala to na optymalne zabezpieczenie przeprowadzanych transakcji, a także kontrolę legalności podejmowanych działań, nim pojawią się problemy wynikające z nie-
znajomości obowiązujących przepisów, czy ich nieprawidłowej interpretacji.

Zakresem świadczonych usług objęte jest zarazem doradztwo prawne, jak i reprezentacja Klientów w postę-
powaniach sądowych.

Ze względu na ciągle rosnącą liczbę obszarów poddawanych złożonym i wieloznacznym regulacjom, zróżnicowanemu orzecznictwu sądów, jak również bezpośrednim stosowaniem w Polsce prawa wspólnotowego, korzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej, także przez małe i średnie przedsiębiorstwa, staje się coraz częściej nieodzowne.

Doradztwo świadczone na rzecz Klienta na podstawie umowy o stałą obsługę prawną obejmuje, stosownie do otrzymanego każdorazowo zlecenia, sporządzanie pisemnych opinii prawnych, przygotowanie projektów umów, uczestnictwo w negocjacjach z kooperantami, audyt prawny firm oraz prowadzonych projektów.

Klienci, korzystający ze stałej obsługi prawnej mają zapewnioną reprezentację w razie prowadzenia procesu przed sądem: powszechnym, polubownym lub administracyjnym. Z racji potrzeby tej kategorii Klientów nie można ograniczyć się do wąskich profesji, jest więc to problematyka od prawa cywilnego przez handlowe, upadłościowe i naprawcze, aż po windykację należności oraz zastępstwo pokrzywdzonego w procesach karnych.

Obsługa prawna dostosowywana jest każdorazowo do potrzeb i specyfiki branży, w jakiej działa nasz Klient.

 • doradztwo prawne
 • negocjacje warunków umów, opracowanie ich treści
 • postępowania pojednawcze, mediacje przedsądowe
 • zastępstwo procesowe przed wszystkim sądami w Polsce
 • egzekucja wierzytelności (pieniężnych i niepieniężnych)
 • obrona praw przedsiębiorcy w postępowaniu karnym

Od września 2013 roku, dla klientów powiatu ząbkowickiego otwarta jest Filia Kancelarii w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Modrzewiowej 1a/1 (tuż obok Sądu Rejonowego), czynna codziennie w godzinach 8:30 - 15:30, tel. 794 444 484.

Kontakt:

e-mail: adwokat@lebek.pl

Strona internetowa: www.lebek.pl

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
 • kalendarz wydarzeń
 • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne