Przejdź do treści strony

Jarmark Wielkanocny 2016

obraz

Ząbkowicki rynek już po raz kolejny wypełni się świątecznymi ozdobami, aromatem ciast i zapachem niepowtarzalnego żuru. Zapraszamy 19 marca od godziny 10:00 do 14:00 do Ząbkowic Śląskich na Jarmark Wielkanocny. To doskonała okazja do skosztowania i zakupienia naturalnych produktów prosto od naszych lokalnych przedsiębiorców. Smak przetworów, ciast, wędlin, chleba, miodów czy nalewek na pewno przypadnie każdemu do gustu. Tego dnia nie zabraknie również licznych stoisk z rękodziełem – pisanki, rzeźby, serwetki, stroiki, palmy to znakomity pomysł na prezent lub ozdobę domu na Święta Wielkanocne.

Ząbkowicki Jarmark to także wyjątkowy czas dla najmłodszych, co oznacza dla nich wiele atrakcji. Wielkanocne warsztaty naukowe wprowadzą najmłodszych w fascynujący i niezwykły świat nauki. Dodatkowo na zajęciach malowania pisanek, dzieci będą mogły stworzyć niezwykłe, świąteczne dzieła, które na pewno staną się niepowtarzalnym elementem ozdobnym w domach. Podczas Jarmarku, między kramami przechadzać się będą pluszowe maskotki, które obdarują każdego słodką niespodzianką. Ponadto buzie chętnych dzieci mogą w tym dniu zostać pomalowane – każdy może zmienić się w ulubionego zwierzach lub bohatera bajki.


Na kiermaszowej scenie, jak co roku, występować będą  lokalne zespoły. Czas zakupów umilą nam Złocienie, Kwiat Powoju, zespoły Kół Gospodyń Wiejskich z Tarnowa oraz Stolca. Ponadto usłyszymy najmłodszych mieszkańców naszej gminy -  uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.

Zapraszamy do udziału w Wielkanocnych Konkursach, w których można zdobyć cenne nagrody. Podczas imprezy jury wybierze najlepszą potrawę wielkanocną, najpiękniejszą palmę i najatrakcyjniejsze stoisko jarmarku. Wśród odwiedzających zostanie przeprowadzony quiz wiedzy o tradycjach i obrzędach Świąt Wielkanocnych.

Szczegóły konkursów:

Najpiękniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego

 Formularz zgłoszeniowy 
 Regulamin konkursu 

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna
 Formularz zgłoszeniowy
 Regulamin Konkursu

Regionalna Potrawa Wielkanocna
 Formularz zgłoszeniowy 
 Regulamin konkursu

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne