Przejdź do treści strony

Będą pożyczać MSP na Dolnym Śląsku

obraz

Fundusz pożyczkowy Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej jest adresowany zarówno do początkujących przedsiębiorców, którzy swoją działalność rozpoczęli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, jak i firm prowadzących ją dłużej.

Jak powiedział prezes DAWG Tomasz Tykierko, przy weryfikacji wniosków nie będą premiowani przedsiębiorcy działających na rynku dłużej. "Jesteśmy otwarci na wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych z małym, jak i z większym doświadczeniem. W przypadku tych, którzy niedawno rozpoczęli działalność, będziemy bardziej brać pod uwagę ich plany i przedsięwzięcia niż opierać się na wynikach finansowych firmy. " - dodał Tykierko.

Podmioty prowadzące działalność powyżej 12 miesięcy mogą się ubiegać o pożyczkę do 120 tys. zł. Z kolei przedsiębiorcy, których działalność nie ma jeszcze roku, mogą uzyskać pożyczkę do 80 tys. Wszyscy będą mieli 60 miesięcy na spłatę zadłużenia.

Przedsiębiorcy z większym doświadczeniem na rynku oraz tacy, których firma ma dobre wyniki finansowe, biorąc pożyczkę mogą liczyć na oprocentowanie 4,5 proc.. Podmioty gospodarcze działające na rynku krócej niż 12 miesięcy, które nie są w stanie udokumentować dobrych wyników finansowych, muszą się liczyć z wyższym oprocentowaniem.

"Może się również zdarzyć, że przedsiębiorca, który powadzi zbyt ryzykowną działalność, nie otrzyma pożyczki. Jednak wówczas może liczyć na bezpłatną pomoc np. w opracowaniu planów marketingowych lub przeprowadzeniu gruntownych badań rynku, na którym działa. Wówczas będzie mógł odpowiednio zweryfikować swoje plany " stwierdził prezes DAWG.

Wszyscy ubiegający się o pożyczki muszą mieć udokumentowaną zdolność kredytową, czyli zarządzać przedsiębiorstwem, które osiąga dodatni wynik finansowy. Konieczne jest również odpowiednie zabezpieczenie. Wnioskodawca musi też prowadzić swoją działalność na terenie Dolnego Śląska.

Zainteresowani przedsiębiorcy mogą składać odpowiednie dokumenty w siedzibie DAWG. Tam też na pożyczkobiorców będą czekać konsultanci gotowi pomóc w ich wypełnieniu oraz doradzić o jaką kwotę pożyczki warto się ubiegać.

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/praca/beda-pozyczac-msp-na-dolnym-slasku,50397.html

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne