Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 28 Marzec 2017 r.

  Stypendia dla 208 uczniów

  Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała dotację w wysokości 106 256 zł na stypendia dla uczniów z Gminy Ząbkowice Śląskie. Dodatkowo gmina 20%, a więc kwotę 26 564 zł dołoży z własnych środków, co w sumie da 132 820 zł na stypendia dla 208 uczniów na okres styczeń-czerwiec 2017r. 

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  VIII Ząbkowicka Gala Sportów Walki

  Hala Słoneczna po raz ósmy gościła galę sportów walki, na której w klatce przeprowadzonych zostało 7 pojedynków, w tym o pas mistrza świata i mistrza Polski. W walce wieczoru Jacek Jasion z Płocka pokonał przez nokaut Sultanova Doniyora z Uzbekistanu. W walkach wzięli udział również przedstawiciele organizatora gali, Akademii Sztuk Walki WATAHA z Ząbkowic Śląskich. Poniżej wyniki wszystkich walk:

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  Łączą nas drzewa – IV edycja „Zielonej Gminy” za nami

  Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie spotkali się w sobotnie przedpołudnie w Parku Miejskim im. Sybiraków, aby wspólnie posadzić nowe drzewa i krzewy. W akcji wzięło udział kilkuset mieszkańców Ząbkowic Śląskich –dzieci, młodzieży i dorosłych. IV edycja „Zielonej Gminy” odbyła się pod hasłem „Łączą nas drzewa”, jak co roku przy wsparciu Nadleśnictw Henrykowie oraz Bardzie.

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  Darmowe posiłki nawet dla ponad 400 osób

  Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała 131 000 zł dotacji na realizację programu Pomocy w zakresie dożywiania. Program ten pomaga najbiedniejszym dzieciom, uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, samotnym seniorom i rodzinom. Przewidywany koszt programu wyniesie 277 000 zł, dzięki czemu  nawet 295 dzieci oraz 150 osób dorosłych i niepełnosprawnych będzie mogło otrzymywać darmowe, ciepłe posiłki.         

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny - 8 kwietnia 2017

  Serdecznie zapraszamy 8 kwietnia od godziny 10:00 do 14:00 wszystkich mieszkańców oraz Gości na Jarmark Wielkanocny . To rodzinna impreza, będąca nawiązaniem do tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturowego związanego ze świętami Wielkiej Nocy – na ząbkowickim rynku zaprezentuje się ponad 100 wystawców z pięknymi świątecznymi ozdobami, swojskimi wypiekami, wędlinami, serami, pieczywem, miodem i wieloma innymi artykułami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

  Czytaj

 • 24 Marzec 2017 r.

  Przebudowa dróg wewnętrznych w Sulisławicach - ogłoszenie o przetargu

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania pn.: "Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Sulisławice".

  Czytaj

 • 24 Marzec 2017 r.

  Nabór na stanowisko: specjalista do spraw monitoringu i sprawozdawczości

  Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Qwsi” z siedzibą w Ziębicach przy ul. Stawowej 2a ogłasza nabór na stanowisko: specjalista do spraw monitoringu i sprawozdawczości.

  Czytaj

 • 23 Marzec 2017 r.

  Rok 2016 kolejnym rokiem spadku zgłoszonych wypadków przy pracy rolniczej

  W 2016 roku do Placówki Terenowej zgłoszono 62 wypadki czyli o 12 wypadków mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zmniejszyła się też liczba zgłoszonych chorób zawodowych. W 2016r odnotowano 3 przypadki choroby zawodowej tj. o 1 chorobę zawodową mniej niż w roku 2015. Pomimo dużego spadku zgłaszanych wypadków Placówka planuje zwiększenie działań prewencyjnych dla rolników czynnych zawodowo.

  Czytaj

 • 22 Marzec 2017 r.

  Nie pal śmieci – wiedzą o tym nawet dzieci!

  Gmina Ząbkowice Śląskie we współpracy z Ząbkowickim Alarmem Smogowym wydała broszurę informacyjną dla mieszkańców, informującą dlaczego nie można palić w piecach śmieciami. Ma ona charakter edukacyjny, aby zachęcić mieszkańców do bardziej ekologicznego życia. Jest to kolejne podjęte przez Gminę Ząbkowice Śląskie i Ząbkowicki Alarm Smogowy działanie, mające na celu polepszenie jakości powietrza w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 22 Marzec 2017 r.

  Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Badmintonie zakończone

  Tradycyjnie na początku roku ząbkowicka Hala Słoneczna gościła najlepszych zawodników z Dolnego Śląska na Otwartych Mistrzostwach Ząbkowic Śląskich w Badmintonie. Zawodnicy rywalizowali w sumie 9 kategoriach, tak gry pojedynczej jak i debla. Końcowe wyniki:

  Czytaj

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Jednostki organizacyjne