Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 29 Marzec 2017 r.

  Zachęcić Młodych do aktywności

  Fundacja Dobrych Działań otrzymała z budżetu Gminy dotację w wysokości 8 000,00 zł na projekt pn. „Aktywizacja społeczna młodzieży w ramach funkcjonowania Centrum Aktywności Młodzieży”. Ma on celu zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej gminy, m.in. poprzez współpracę z Młodzieżową Radą Miejską, ale również przez organizację warsztatów, szkoleń i zajęć dla młodzieży.

  Czytaj

 • 29 Marzec 2017 r.

  Mobilny Punkt Informacyjny w kwietniu - przyjdź i skorzystaj!

  Zapraszamy przedsiębiorców, osoby chcące założyć działalność gospodarczą, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedstawicieli JST na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej, które odbędą się 21 kwietnia 2017 r. od godziny 10:00 do 13:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 29 Marzec 2017 r.

  Ząbkowice Śląskie atrakcyjnym partnerem dla europejskich miast

  W dniu 21 marca 2017 roku delegacja Ząbkowic Śląskich na czele z Burmistrzem Marcinem Orzeszkiem uczestniczyła w spotkaniu z władzami czeskiego miasta Nachod. Celem wizyty było omówienie możliwości wspólnego aplikowania i realizacji projektów w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Gospodarzem spotkania był starosta Náchodu Jan Birke, który podkreślał, że intencją władz tego miasta jest podjęcie współpracy po stronie Polskiej z doświadczonym partnerem przy realizacji projektów unijnych, za jaki uchodzą Ząbkowice Śląskie. Omówiono założenia projektowe do najbliższego naboru wniosków, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie współpracy przy realizacji wspólnych działań w przyszłości. 

  Czytaj

 • 28 Marzec 2017 r.

  Stypendia dla 208 uczniów

  Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała dotację w wysokości 106 256 zł na stypendia dla uczniów z Gminy Ząbkowice Śląskie. Dodatkowo gmina 20%, a więc kwotę 26 564 zł dołoży z własnych środków, co w sumie da 132 820 zł na stypendia dla 208 uczniów na okres styczeń-czerwiec 2017r. 

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  VIII Ząbkowicka Gala Sportów Walki

  Hala Słoneczna po raz ósmy gościła galę sportów walki, na której w klatce przeprowadzonych zostało 7 pojedynków, w tym o pas mistrza świata i mistrza Polski. W walce wieczoru Jacek Jasion z Płocka pokonał przez nokaut Sultanova Doniyora z Uzbekistanu. W walkach wzięli udział również przedstawiciele organizatora gali, Akademii Sztuk Walki WATAHA z Ząbkowic Śląskich. Poniżej wyniki wszystkich walk:

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  Łączą nas drzewa – IV edycja „Zielonej Gminy” za nami

  Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie spotkali się w sobotnie przedpołudnie w Parku Miejskim im. Sybiraków, aby wspólnie posadzić nowe drzewa i krzewy. W akcji wzięło udział kilkuset mieszkańców Ząbkowic Śląskich –dzieci, młodzieży i dorosłych. IV edycja „Zielonej Gminy” odbyła się pod hasłem „Łączą nas drzewa”, jak co roku przy wsparciu Nadleśnictw Henrykowie oraz Bardzie.

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  Darmowe posiłki nawet dla ponad 400 osób

  Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała 131 000 zł dotacji na realizację programu Pomocy w zakresie dożywiania. Program ten pomaga najbiedniejszym dzieciom, uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, samotnym seniorom i rodzinom. Przewidywany koszt programu wyniesie 277 000 zł, dzięki czemu  nawet 295 dzieci oraz 150 osób dorosłych i niepełnosprawnych będzie mogło otrzymywać darmowe, ciepłe posiłki.         

  Czytaj

 • 27 Marzec 2017 r.

  Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny - 8 kwietnia 2017

  Serdecznie zapraszamy 8 kwietnia od godziny 10:00 do 14:00 wszystkich mieszkańców oraz Gości na Jarmark Wielkanocny . To rodzinna impreza, będąca nawiązaniem do tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturowego związanego ze świętami Wielkiej Nocy – na ząbkowickim rynku zaprezentuje się ponad 100 wystawców z pięknymi świątecznymi ozdobami, swojskimi wypiekami, wędlinami, serami, pieczywem, miodem i wieloma innymi artykułami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

  Czytaj

 • 24 Marzec 2017 r.

  Przebudowa dróg wewnętrznych w Sulisławicach - ogłoszenie o przetargu

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania pn.: "Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Sulisławice".

  Czytaj

 • 24 Marzec 2017 r.

  Nabór na stanowisko: specjalista do spraw monitoringu i sprawozdawczości

  Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Qwsi” z siedzibą w Ziębicach przy ul. Stawowej 2a ogłasza nabór na stanowisko: specjalista do spraw monitoringu i sprawozdawczości.

  Czytaj

 • 23 Marzec 2017 r.

  Rok 2016 kolejnym rokiem spadku zgłoszonych wypadków przy pracy rolniczej

  W 2016 roku do Placówki Terenowej zgłoszono 62 wypadki czyli o 12 wypadków mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zmniejszyła się też liczba zgłoszonych chorób zawodowych. W 2016r odnotowano 3 przypadki choroby zawodowej tj. o 1 chorobę zawodową mniej niż w roku 2015. Pomimo dużego spadku zgłaszanych wypadków Placówka planuje zwiększenie działań prewencyjnych dla rolników czynnych zawodowo.

  Czytaj

 • 22 Marzec 2017 r.

  Nie pal śmieci – wiedzą o tym nawet dzieci!

  Gmina Ząbkowice Śląskie we współpracy z Ząbkowickim Alarmem Smogowym wydała broszurę informacyjną dla mieszkańców, informującą dlaczego nie można palić w piecach śmieciami. Ma ona charakter edukacyjny, aby zachęcić mieszkańców do bardziej ekologicznego życia. Jest to kolejne podjęte przez Gminę Ząbkowice Śląskie i Ząbkowicki Alarm Smogowy działanie, mające na celu polepszenie jakości powietrza w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 22 Marzec 2017 r.

  Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Badmintonie zakończone

  Tradycyjnie na początku roku ząbkowicka Hala Słoneczna gościła najlepszych zawodników z Dolnego Śląska na Otwartych Mistrzostwach Ząbkowic Śląskich w Badmintonie. Zawodnicy rywalizowali w sumie 9 kategoriach, tak gry pojedynczej jak i debla. Końcowe wyniki:

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  IV Miejski Rajd Przedszkolaków

  Ząbkowice Śląskie gościły dziś kilkuset przedszkolaków z Powiatu Ząbkowickiego na IV Miejskim Rajdzie Przedszkolaka. Dzieci zwiedziły ząbkowickie zabytki i poznały historię Miast Krzywej Wieży i Frankensteina. Na Zamku odbyło się także tradycyjnie wspólne pieczenie kiełbasek. 

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  Spotkanie z Joanną Bator, autorką „Rok Królika”

  Ząbkowice Śląskie gościły w poniedziałek pisarkę Joannę Bator, laureatkę literackiej nagrody NIKE, autorkę książki „Rok Królika”, której akcja osadzona jest w Ząbkowicach Śląskich. Powieść, która ukazała się w grudniu ubiegłego roku odniosła spory sukces i została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników. Spotkanie poprowadziła pani Elżbieta Chorowska, a zorganizowało we współpracy z Gminą Ząbkowice Śląskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  KONKURS NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO – PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM

  Informacja dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) o opublikowaniu Ogłoszenia Nr 2/EKS/2017 Burmistrza Ząbkowic Śląskich z dnia 21 marca 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w Gminie Ząbkowice Śląskie na 2017 rok

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  Porozumiewanie się muzyką, zajęcia matematyczne, taneczne, kulinarne – kolejne zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego

  Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 3 gościły w minioną sobotę studentów Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego. W gimnazjum odbyły się zajęcia „Dźwięk – od głosu do utworu – porozumiewanie się muzyką”, na którym dzieci z pierwszego roku zaznajamiały się z rytmiką, grą na instrumentach, ale także dowiedziały się, jak ważny jest dźwięk w fizyce. W szkole podstawowej nr 3 odbyły się z kolei zajęcia dla drugiego roku – „Wiosną na zdrowie: zajęcia matematyczne, kulinarne, plastyczne i taneczne”.  I jak sama nazwa zajęć wskazuje, było głośno i zabawnie. W tańcach z dziećmi uczestniczył również burmistrz Marcin Orzeszek. 

  Czytaj

 • 20 Marzec 2017 r.

  Harmonogram wywozu nieczystości w Gminie Ząbkowice Śląskie - kwartał II

  Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram wywozu nieczystości w II kwartale 2017 roku.

  Czytaj

 • 20 Marzec 2017 r.

  „Fantastyczna Sobota” – Otwarcie Sezonu Turystycznego 2017 w Ząbkowicach Śląskich

  Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina zaprasza w dniu 1 kwietnia na Otwarcie Sezonu Turystycznego. Tegoroczna impreza pod hasłem „Fantastyczna Sobota” rozpocznie się na zamku o godzinie 13.30. Dzięki Fantazjadzie - grupie miłośników fantastyki na dziedzińcu zapanuje tajemniczy klimat , będzie się można przenieść w świat legend z domieszką magii i fantastycznych istot.

  Czytaj

 • 16 Marzec 2017 r.

  OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ) na realizację zadania publicznego.

  Czytaj

 • 15 Marzec 2017 r.

  „Łączą nas drzewa” - kolejna edycja „Zielonej Gminy”

  Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich zaprasza wszystkich mieszkańców gminy, wspólnoty mieszkaniowe oraz instytucje do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie”. Celem IV już edycji pod hasłem „Łączą nas drzewa„ jest sadzenie drzew w mieście, a także promocja zieleni, mająca za zadanie zwiększyć świadomość ekologiczną w naszej Gminie. Rozpoczynamy w sobotę, 25 marca o godzinie 11:00 w Parku Miejskim im. Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 14 Marzec 2017 r.

  36 Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego w Karate Kyokushin

  Ząbkowicka Hala Słoneczna po raz kolejny gościła Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego w Karate Kyokushin. W Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina rywalizowało kilkuset sportowców z kilku województw. Gospodarzem imprezy był Ząbkowicki Klub Karate Kyokusinhkai. Poniżej prezentujemy Państwu komplet wyników:

  Czytaj

 • 13 Marzec 2017 r.

  Jak pozyskać klienta i odnieść sukces w swoim biznesie

  9 marca w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich odbyło się szkolenie, podczas którego przedsiębiorcy z terenu naszej gminy zgłębili techniki i strategię budowania pozytywnej relacji z klientem. Frekwencja dopisała, uczestnikom nie brakowało pomysłów w realizacji ćwiczeń i zadań odbywających się podczas warsztatów.

  Czytaj

 • 10 Marzec 2017 r.

  Nowe możliwości dla przedsiębiorców z Gminy Ząbkowice Śląskie

  Współpraca Gminy Ząbkowice Śląskie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju została oficjalnie przypieczętowana - 9 marca 2017 Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek podpisał list intencyjny dotyczący współpracy DFR z naszą gminą. Współpraca ta, pozwoli nam na stworzenie lepszych warunków do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i rynku pracy. Z przedstawicielami DFR będą odbywać się w ząbkowickim urzędzie cykliczne spotkania, tak jak odbywają się spotkania dotyczące możliwości pozyskiwania środków unijnych.

  Czytaj

 • 10 Marzec 2017 r.

  Wpisani do Złotej Księgi

  Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej nr 1, uczniowie klas I-III zostali uroczyście wpisani do Złotej Księgi Szkoły. Podczas apelu wręczone również zostały nagrody i wyróżnienia dla uczniów, po których odbyła się część artystyczna poświęcona bezpieczeństwu na drodze. 

  Czytaj

 • 10 Marzec 2017 r.

  Otwarte Mistrzostwa w Badmintonie

  Już po raz czwarty w Ząbkowicach Śląskich odbędą się Otwarte Mistrzostwa w Badmintonie. W Hali Słonecznej kilkudziesięciu zawodników z różnych miejscowości Dolnego Śląska i nie tylko będzie przez kilka godzin rywalizowało o tytuły mistrza. Organizator, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do udziału. Szczegóły na plakacie.

  Czytaj

 • 09 Marzec 2017 r.

  Aby Dzień Kobiet trwał cały rok

  Dzień Kobiet to bez wątpienia jedno z najważniejszych świąt w roku. Jest ono uroczyście obchodzone również w Gminie Ząbkowice Śląskie.  Pierwsze spotkania z tej okazji zorganizowano już w sobotę w Strąkowej i Pawłowicach, świętowano również w Związku Emerytów i Rencistów. Kulminacją był wczorajszy koncert zorganizowany przez Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.  Na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury wystąpili: Dawid Cekiera, Aneta Klinke-Osadnik, Grupa „Poezja” oraz Ząbkowickie Jazzgotki. Sala widowiskowa była zapełniona, a każda pani, która przyszła na koncert otrzymała symboliczną różę. 

  Czytaj

 • 07 Marzec 2017 r.

  Ostatni dzień zapisów na bezpłatne szkolenie – „Techniki obsługi klienta i radzenie sobie z trudnym klientem”

  Zgłoszenia przyjmujemy do 7 marca 2017 do godz. 18.00 - zapraszamy przedsiębiorców z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie, sprzedawców, pracowników na stanowiskach obsługi klienta oraz wszystkich zainteresowanych na nieodpłatne szkolenie: „Techniki obsługi klienta i radzenie sobie z trudnym klientem”. Szkolenie odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich (parter, pok. nr 5), przy ul. 1 Maja 15, w dniu 9 marca 2017 r. w godz. 9:00 – 16:00.

  Czytaj

 • 06 Marzec 2017 r.

  Poczuj muzykę, poznaj swoje miasto – zajęcia Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego

  Dzieci z Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego w minioną sobotę uczestniczyły w zajęciach  zorganizowanych w Ząbkowickim Ośrodku Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 1.  I rok poznawał muzykę i instrumenty z różnych regionów świata, dzieci odwiedziły salę prób oraz grały wspólnie z Miejską Orkiestrą Dętą. Drugi rok, który swoje zajęcia odbywał w szkole podstawowej nr 1 poznawał historię i zabytki naszego miasta poprzez teatr, przyrodę, zajęcia komputerowe oraz język angielski.   

  Czytaj

 • 04 Marzec 2017 r.

  Informacja dla osób utrzymujących drób i inne ptaki

  W związku z kolejnymi ogniskami ptasiej grypy na terenie naszego województwa w gospodarstwach utrzymujących kury w chowie przyzagrodowym, przypominam, iż nadal istnieje obowiązek stałego zamknięcia w zadaszonych pomieszczeniach ptaków, w tym drobiu oraz bezwzględnego przestrzegania zasad bioasekuracji określonych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

  Czytaj

 • 03 Marzec 2017 r.

  Program Opieki nad Zwierzętami przyjęty

  Rada Miejska Ząbkowic Śląskich na swoim ostatnim posiedzeniu podjęła uchwałę o przyjęciu Programu Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi. Całą uchwałę znajdą Państwo w załączniku poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z programem na 2017 rok.

  Czytaj

 • 03 Marzec 2017 r.

  Jarmark Wielkanocny 2017 – zapraszamy wystawców do prezentacji swoich produktów

  Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników, rękodzielników do udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 od godziny 10:00 do 14:00 na ząbkowickim rynku. Warto zaprezentować swoje oryginalne i niepowtarzalne rękodzieło oraz tradycyjne produkty spożywcze – szczegóły dotyczące zapisów poniżej.

  Czytaj

 • 02 Marzec 2017 r.

  Podpisanie umów na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni

  Marcin Orzeszek, Burmistrz Ząbkowic Śląskich podpisał pierwsze w 2017 roku umowy na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z mieszkańcami Gminy Ząbkowice Śląskie. Gmina dofinansowuje do 50% kosztów inwestycji, do kwoty 5 000 zł.  

  Czytaj

 • 02 Marzec 2017 r.

  Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego

  Podczas poniedziałkowej XLIII sesji Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich radni przyjęli projekt dostosowania sieci szkół w Gminie Ząbkowice Śląskie do wprowadzonej przez rząd reformy edukacji. Treść uchwały znajdą Państwo w załączniku poniżej.

  Czytaj

 • 01 Marzec 2017 r.

  Elektroniczny wniosek o wydanie lub wymianę dowodu osobistego

  Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło poprawiony wniosek elektroniczny o wydanie lub wymianę dowodu osobistego. Ma on być dla użytkowników łatwiejszy do wypełnienia, bardziej intuicyjny i przyjazny.

  Czytaj

 • 01 Marzec 2017 r.

  Ząbkowice Śląskie na Targach Turystycznych we Wrocławiu

  Już piąty raz Gmina Ząbkowice Śląskie uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. To niezwykle popularne wydarzenie wpisane już na stałe w kalendarz wrocławskiej Hali Stulecia było okazją do zaprezentowania się z jak najlepszej strony.

  Czytaj

 • 28 Luty 2017 r.

  Znamy nowego Ząbkowickiego Mistrza Ortografii

  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie po raz kolejny zorganizowała konkurs o Złote Pióro Ząbkowickiej Książnicy objęty patronatem Burmistrza Ząbkowic Śląskich. W tym roku najlepsza okazała się pani Bożena Kloc ze Świdnicy – gratulujemy! Zachęcamy do zapoznania się z tekstem tegorocznego dyktanda:

  Czytaj

 • 28 Luty 2017 r.

  Dyżury Aptek w marcu

  Poniżej przedstawiamy Państwu dyżury aptek w Ząbkowicach Śląskich w miesiącu marcu:

  Czytaj

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Jednostki organizacyjne