Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 25 Maj 2017 r.

  IV Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków

  Już za nami IV Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. Na ząbkowickiej Hali Słonecznej rywalizowały dzieci z 9 przedszkoli z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

  Czytaj

 • 22 Maj 2017 r.

  OSP Stolec zwycięża w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

  W sobotę 20 maja br. na boisku sportowym w Ciepłowodach po raz kolejny odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Ząbkowice Śląskie i Ciepłowody. Zawody rozpoczęły się od zbiórki strażaków oraz powitaniu przybyłych gości wśród których obecni byli między innymi: Wójt Gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski, Sekretarz Gminy Ząbkowice Śląskie Justyna Giryn, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich mł. bryg. mgr Marian Płachytka, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. Grzegorz Lisiecki, Komendant Straży Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich Ryszard Sobala oraz Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i USC Pani Sylwia Sobala.

  Czytaj

 • 18 Maj 2017 r.

  Modernizacja przejścia dla pieszych w Ząbkowicach Śląskich na ul. Ziębickiej

  Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała dofinansowanie w kwocie 39 200,00 zł. w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” (2017 r.), celu szczegółowego nr 1- 1b „Modernizacja przejścia dla pieszych na drogach gminnych w celu poprawy infrastruktury bezpieczeństwa w ruchu drogowym (na przejściach dla pieszych/ w okolicach przejść dla pieszych)”.

  Czytaj

 • 18 Maj 2017 r.

  9 Zlot Motocyklowy MotoFrankenstein

  Po raz dziewiąty zapraszamy wszystkich, na Potworny Zlot Motocyklowy MotoFrankenstein, który odbędzie się 9-11 czerwca 2017 r., jak zawsze w scenerii starego zamczyska, na plantach zamkowych. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji i doskonałej zabawy. Podczas wieczoru wystąpią m.in.: Aneta Leńska z zespołem Lewar, The Colonists, Sold my Soul, Frankenstein Children, Hendrix Project, Ace cover band oraz Gwiazda Zlotu Róże Europy.

  Czytaj

 • 18 Maj 2017 r.

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - organizacja zajęć dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) na realizację zadania publicznego. W dniu 16 maja 2017 r. do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy Orzeł Ząbkowice Śląskie z siedzibą ul. Kusocińskiego 17, 57-200 Ząbkowice Śląskie na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja zajęć dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie poprzez szkolenie sportowe w zakresie piłki nożnej”.

  Czytaj

 • 17 Maj 2017 r.

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Organizacja cyklu zawodów wędkarskich

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) na realizację zadania publicznego. W dniu 16 maja 2017 r. do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich wpłynęła oferta złożona przez Polski Związek Wędkarski Okręg Wałbrzych ul. Kościelna 6a, 58-300, Koło PZW nr 35 w Ząbkowicach Śląskich z siedzibą ul. Dolnośląska 5, 57-200 Ząbkowice Śląskie na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja cyklu zawodów wędkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Ząbkowice Śląskie”.

  Czytaj

 • 17 Maj 2017 r.

  31 maja 2017 roku mija termin wpłaty II raty opłaty alkoholowej !

  Wydział Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, przypomina, o obowiązku dokonania opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r. Dopełnienie powyższego obowiązku jest warunkiem zachowania uprawnień do kontynuowania sprzedaży napojów alkoholowych.

  Czytaj

 • 17 Maj 2017 r.

  Dzień Dziecka 2017 - widzimy sie na Ząbkowickim Zamku

  Zapraszamy wszystkie dzieci 1 czerwca na zamek w Ząbkowicach Śląskich, gdzie o godz. 15:00 rozpoczniemy wspólne świętowanie Dnia Dziecka!

  Czytaj

 • 16 Maj 2017 r.

  Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach

  Uprzejmie informujemy, że Gmina Ząbkowice Śląskie ma jeszcze wolne miejsca w przedszkolach – w sumie jest to 70 wolnych miejsc w następujących przedszkolach:

  Czytaj

 • 16 Maj 2017 r.

  Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków 2017

  Najmłodsi piłkarze gminy Ząbkowice Śląskie już po raz kolejny spotkają się na Hali Słonecznej, by rozegrać majowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków.

  Czytaj

 • 16 Maj 2017 r.

  Piknik Ratowniczy - Ta wiedza może uratować życie!

  „Zdobądź wiedzę na wagę życia” to hasło, które przyświeca IV Powiatowemu Piknikowi Ratowniczemu, który odbędzie się tradycyjnie na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich. W sobotę 27 maja 2017 r. ratownicy medyczni będą prezentowali jak zachować się w sytuacji zagrożenia utraty życia, jak pomóc w sytuacji zachłyśnięcia, zadławienia, czy innych niebezpiecznych sytuacjach. Ta wiedza naprawdę może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie i uratować życie najbliższemu.

  Czytaj

 • 15 Maj 2017 r.

  I Dolnośląski Turniej w Gimnastyce Artystycznej

  Ząbkowicka Hala Słoneczna gościła w minioną sobotę ponad 100 gimnastyczek, które rywalizowały w I Dolnośląskim Turnieju w Gimnastyce Artystycznej. Organizatorem turnieju była Szkoła Gimnastyki Artystycznej „Gracja” z Ząbkowic Śląskich. W Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina rywalizowały zawodniczki m.in. z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Krakowa i oczywiście Ząbkowic Śląskich. 

  Czytaj

 • 15 Maj 2017 r.

  „Mewa” według Czechowa na ząbkowickim Rynku

  Lwowski teatr akademicki WOSKRESINNIA po raz drugi zawitał do Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina. Na rynku teatr wystawił spektakl „Mewa” według Czechowa – piękne i poruszające przedstawienie. Na występ przybyło kilkuset mieszkańców naszej gminy i gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a aktorom ze Lwowa za wspaniały spektakl. 

  Czytaj

 • 15 Maj 2017 r.

  Zwiększenie wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych problemem przemocy w rodzinie

  Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 93 800 zł na projekt „Adaptacja pomieszczeń na Ośrodek Wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych problemem przemocy w rodzinie, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich”. Całkowita wartość projektu wyniesie 147 300 zł. Dzięki tym pracom, stworzone zostaną lepsze warunki do spotkań i pomocy osobom i rodzinom doznającym przemocy w rodzinie.

  Czytaj

 • 12 Maj 2017 r.

  Informacja o nierozstrzygnięciu konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

  Na podstawie ogłoszenia Nr 4/EKS/2017 Burmistrza Ząbkowic Śląskich z dnia 10 kwietnia 2017 r.

  Czytaj

 • 12 Maj 2017 r.

  Baza noclegowo - gastronomiczna w Ząbkowicach Śląskich

  Zastanawiasz się gdzie można smacznie zjeść w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina? Przedstawiamy Państwu informację o kompleksowej bazie noclegowo - gastronomicznej – od restauracji, przez pizzerie i bary, a na kafejkach i cukierniach skończywszy.

  Czytaj

 • 11 Maj 2017 r.

  Zabezpieczenie murów obronnych w Parku Miejskim - zaproszenie do składania ofert

  Gmina Ząbkowice Śląskie zaprasza do składania ofert na realizację zadania pn.: "Zabezpieczenie murów miejskich Ząbkowic Śląskich - etap III".

  Czytaj

 • 11 Maj 2017 r.

  Znamy wykonawcę przebudowy dróg w Sulisławicach

  Gmina Ząbkowice Śląskie informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego realizowanego w trybie przetargu nieograniczonego na robotę budowlaną pn.: „ Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Sulisławice” za najkorzystniejszą została uznana oferta nr 5 złożona przez:

  Czytaj

 • 10 Maj 2017 r.

  Bezpłatne kursy zawodowe – z kursem językowym lub komputerowym

  Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich zaprasza chętne osoby do udziału w projekcie „Kwalifikacje szansą na pracę – program aktywizacji zawodowej osób dorosłych z woj. dolnośląskiego” . Oferuje bezpłatne kursy zawodowe dla osób od 30 roku życia, pozostających bez zatrudnienia i znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Osoby starsze po 50 roku życia, kobiety, osoby niepełnosprawne, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych.

  Czytaj

 • 09 Maj 2017 r.

  Zaczarowane ogrody - wystawa Felicji Wołyńskiej

  W Bibliotece Pedagogicznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się dzisiaj otwarcie wystawy prac Felicji Wołyńskiej. Pani Felicja tworzy piękne szkice, hafty oraz obrazy wykonane z suchych roślin. W swoich dziełach przedstawia piękno natury oraz architektury, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych zabytków. Ekspozycję można oglądać w Bibliotece Pedagogicznej w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Mickiewicza 10.

  Czytaj

 • 09 Maj 2017 r.

  Kondolencje

 • 08 Maj 2017 r.

  Park jeszcze piękniejszy

  Zakończyły się prace porządkowe przy potoku Zatoka w Parku Miejskim im. Sybiraków. Potok został wyczyszczony i na nowo obmurowany, ponownie stając się ozdobą ząbkowickiego parku. 

  Czytaj

 • 08 Maj 2017 r.

  Współpraca z mieszkańcami przynosi efekty

  Mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych przy ulicy Batalionów Chłopskich 4 oraz Głowackiego 3A wyremontowali chodniki przy swoich blokach, poprawiając wygląd i bezpieczeństwo.  Zostały one wyremontowane na mocy porozumienia z Gminą Ząbkowic Śląskie, która pokryła część kosztów. 

  Czytaj

 • 08 Maj 2017 r.

  72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

  8 Maja 1945 roku nazistowskie Niemcy podpisały akt kapitulacji, kończący trwającą niemal 6 lat II Wojnę Światową. Dziś przypada 72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej, z tej okazji Burmistrz Marcin Orzeszek wraz z delegacją samorządu Gminy Ząbkowice Śląskie oraz ząbkowickich szkół złożył pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę kwiaty i zapalił znicze pamięci wszystkich ofiar II Wojny Światowej. 

  Czytaj

 • 08 Maj 2017 r.

  Zapraszamy na rajd turystyczny w ramach I EarthCache Event na Przedgórzu Sudeckim

  W imieniu Geoparku Przedgórze Sudeckie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie turystycznym w ramach I EarthCache Eventu na Przedgórzu Sudeckim! Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2017 r. (sobota) i rozpocznie się w Strzelinie, gdzie będziemy mieć niepowtarzalną okazję zajrzenia do kopalni granitu – jednego z największych tego typu kamieniołomów na świecie. Następnie pod okiem doświadczonego geologa udamy się pieszo trasą przez Skałki na Borowej, Gromnik, Diabelską Kręgielnię do Skałki Goethego.

  Czytaj

 • 08 Maj 2017 r.

  „Najładniejsza posesja i balkon w Gminie Ząbkowice Śląskie w 2017 roku"

  Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie do wzięcia udziału w konkursie „Najładniejsza posesja i balkon w Gminie Ząbkowice Śląskie w 2017 roku", którego celem jest polepszenie wizerunku naszej gminy poprzez dbanie o poziom czystości i estetyki posesji. Niniejszy konkurs poprzez współzawodnictwo ma na celu kształtowanie postawy współodpowiedzialności za nasze otoczenie, w którym na co dzień przebywamy i odpoczywamy.

  Czytaj

 • 04 Maj 2017 r.

  „Wszyscy jesteśmy wolni i równi, wszelka władza wynika z naszej woli”

  Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęły się od Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pw. Św. Anny, skąd uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Pomnik Poległbym Za Ojczyznę. Swoje przemówienie wygłosił burmistrz Marcin Orzeszek, po którym krótki rys historyczny przedstawiły uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1. Następnie delegacje organizacji kombatanckich, samorządowców, szkół i stowarzyszeń złożyły pod pomnikiem kwiaty.

  Czytaj

 • 04 Maj 2017 r.

  VI Gala Dance i Disco Polo w Ząbkowicach Śląskich

  Podczas tegorocznej majówki w Ząbkowicach Śląskich bawiliśmy się już na VI Gali Dance i Disco Polo. Na plantach zamkowych bawiło się bardzo wielu ząbkowiczan oraz gości, a na scenie wystąpiły zespoły Tacy Sami, For Fame, Pudzian Band i Skaner. Dziękujemy wszystkim za liczną obecność i doskonałą zabawę! 

  Czytaj

 • 04 Maj 2017 r.

  Dyżury aptek w maju

  Poniżej przedstawiamy Państwu dyżury aptek w miesiącu maju:

  Czytaj

 • 04 Maj 2017 r.

  15 maja mija termin płatności II raty podatku

  Uprzejmie przypominamy, że dnia 15 maja upływa termin płatności II raty podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego przez osoby fizyczne. Każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest do corocznego uiszczania podatku z tytułu posiadanej nieruchomości. Osoby fizyczne takiej opłaty dokonują na podstawie decyzji otrzymanej z gminy.

  Czytaj

 • 02 Maj 2017 r.

  XIV Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

  Po raz XIV kilkudziesięciu siłaczy i siłaczek pojawiło się na Hali Słonecznej, aby zmierzyć się w Otwartych Mistrzostwach Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Gminy Ząbkowice Śląskie, na czele z mistrzem Jarosławem Buczko, który zdecydowanie zwyciężył w kategorii do 90kg. Padł również rekord – pan Krzysztof Bałys z Wałbrzycha uniósł sztangę o wadze 247,5 kg. Poniżej pełna klasyfikacja:

  Czytaj

 • 02 Maj 2017 r.

  Flaga na Dzień Flagi RP

  2 Maja obchodzimy Dzień Flagi RP. Z tej okazji po raz kolejny na ząbkowickim rynku burmistrz Marcin Orzeszek wraz z Radnymi Rady Miejskiej, Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz przedszkolakami i uczniami rozdawał mieszkańcom i gościom biało-czerwone flagi.   

  Czytaj

 • 02 Maj 2017 r.

  KONKURS NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO – w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu

  Informacja dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) o opublikowaniu Ogłoszenia Nr 5/EKS/2017 Burmistrza Ząbkowic Śląskich z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w Gminie Ząbkowice Śląskie na 2017 r.

  Czytaj

 • 02 Maj 2017 r.

  Zawody spławikowe – walka o tytuł mistrza do ostatnich minut

  Otwarcie sezonu wędkarskiego Koła PZW Ząbkowice Śląskie z adrenalinką. Tak w skrócie można podsumować pierwsze w tym roku Zawody Spławikowe o tytuł Mistrza Koła, które odbyły się w minioną niedzielę na zbiorniku Owiesno. 21 zawodników przez 5 godzin (dwie tury) rywalizowało o miano najlepszego w trzech kategoriach wiekowych. W dwóch walka o tytuł Mistrza trwała do ostatnich minut zawodów, a o zwycięstwie zdecydowała druga tura.

  Czytaj

 • 28 Kwiecień 2017 r.

  "Ja to mam szczęście, że żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą..." - Akademia z okazji święta 3 Maja

  Uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika przygotowali akademię poświęconą 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ząbkowicka młodzież piosenką, wierszem i tańcem opowiedziała historię tej wyjątkowej, bo pierwszej w Europie Konstytucji, a przygotowane prezentacje multimedialne przypomniały dzieje naszego kraju. Dziękujemy uczniom i nauczycielom gimnazjum oraz szkoły podstawowej za piękne i wzruszające przedstawienie.

  Czytaj

 • 28 Kwiecień 2017 r.

  Ostatni szkolny dzwonek – maturzyści zakończyli rok szkolny

  Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły.  Na uroczystych apelach wręczone zostały nagrody, podziękowania i wyróżnienia. Uczniowie ostatni raz usłyszeli szkolny dzwonek – teraz przed nimi już tylko egzaminy maturalne oraz zawodowe. Życzymy powodzenia na egzaminach, dostania się na wymarzone studia i samych sukcesów w dorosłym życiu! 

  Czytaj

 • 28 Kwiecień 2017 r.

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - "Wizyta Teatru Woskriesiennia z Lwowa”

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ) na realizację zadania publicznego. W dniu 26 kwietnia 2017 r. do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Animatorów Kultury SAK z siedzibą ul. Rynek 24, 57-200 Ząbkowice Śląskie na realizację zadania publicznego pn. „Wizyta Teatru Woskriesiennia z Lwowa”.

  Czytaj

 • 27 Kwiecień 2017 r.

  Biegają i promują Ząbkowice Śląskie

  Marcin Orzeszek, Burmistrz Ząbkowic Śląskich spotkał się z przedstawicielami Ząbkowickiej Grupy Biegowej Frankenstein wręczając koszulki dla członków stowarzyszenia. Od dzisiaj ząbkowiccy pasjonaci biegania będą w całej Polsce promować Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina. Życzymy sukcesów na trasach biegowych i bicia kolejnych rekordów! 

  Czytaj

 • 27 Kwiecień 2017 r.

  Ząbkowice Śląskie - moje miasto - konkurs literacki w ramach obchodów 730 lat Ząbkowic Śląskich

  W ramach obchodów 730 lat Ząbkowic Śląskich, zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w konkursie literackim "Ząbkowice Śląskie - moje miasto" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 27 Kwiecień 2017 r.

  Są pieniądze na kolejne inwestycje

  Rada Miejska Ząbkowic Śląskich zaaprobowała na dzisiejszej sesji przedłożone przez burmistrza Marcina Orzeszka propozycję zmian w budżecie Gminy Ząbkowice Śląskie, zwiększając budżet inwestycyjny o ponad 2 mln złotych. Tym samym w 2017 roku czeka nas szereg kolejnych inwestycji:

  Czytaj

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Kalendarz wydarzeń

maj 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
1
2
3
4567
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
222324
25
26
27
28
29
30
31
    
 • kalendarz wydarzeń
 • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne