Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 21 Lipiec 2017 r.

  Kolejne ważne inwestycje w trakcie realizacji

  Niedawno zakończyły się prace przy przebudowie dróg wewnętrznych w Sulisławicach oraz podwórka przy ul. Daszyńskiego. To jednak dopiero początek tegorocznych inwestycji. W trakcie realizacji jest już przebudowa podwórka przy ul. Głowackiego 3 oraz drogi wewnętrznej w Jaworku. 

  Czytaj

 • 21 Lipiec 2017 r.

  Święto Policji 2017

  Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała dziś w Srebrnej Górze uroczysty apel z okazji Święta Policji. Wręczone zostały jak co roku awanse oraz nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych KPP w Ząbkowicach Śląskich. Gościem uroczystości był zastępca komendanta wojewódzkiego policji, inspektor Dariusz Wesołowski. W imieniu samorządowców głos zabrał burmistrz Marcin Orzeszek, który podziękował policjantom za ich trudną i ofiarną służbę, zwracając równocześnie uwagę na nowe wyzwania, jakie przed policjantami stawia dzisiejszy świat, wśród których wymienił internetowy hejt czy nagrywanie każdej akcji policji telefonami komórkowymi.

  Czytaj

 • 21 Lipiec 2017 r.

  „Bezpieczna+” w ZPS w Stolcu

  20 620 zł -  taką kwotę pozyskała Gmina Ząbkowice Śląskie na realizację programu „Bezpieczna +” w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu. Projekt ten ma na celu zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem i kształtowanie u uczniów aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy. W jego ramach realizowane będą przedsięwzięcia i projekty wychowawcze, rozwijające umiejętności psychospołeczne, takie jak komunikacyjne, kształtujące więzi interpersonalne między uczniami.

  Czytaj

 • 21 Lipiec 2017 r.

  Adaptacja pomieszczeń w Ośrodku Pomocy Społecznej - zapytanie ofertowe

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza zapytanie ofertowe na realizację zadania pn.: "adaptacja pomieszczeń Ośrodka Wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich".

  Czytaj

 • 19 Lipiec 2017 r.

  Powstaje nowy chodnik

  Na osiedlu XX-lecia trwają prace związane z przebudową chodnika naprzeciwko Przedszkola Publicznego nr 4. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wygodę mieszkańców oraz dzieci uczęszczających do przedszkola. 

  Czytaj

 • 18 Lipiec 2017 r.

  RUSZYŁ NABÓR DO PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

  Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski można składać do 18 sierpnia, do godz. 16.00.

  Czytaj

 • 18 Lipiec 2017 r.

  Reprezentanci Polski w Ząbkowicach Śląskich

  Ząbkowice Śląskie były gospodarzem zawodów Grand Prix Polski w Spinningu. Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina gościło kilkudziesięciu reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Bazą wędkarzy był przez trzy dni były Ząbkowice Śląskie, a ryby łowili na zbiorniku Kozielno, nad którym pieczę sprawuje Koło PZW z Ząbkowic Śląskich. Zawodnicy złowili (a po zmierzeniu wypuścili z powrotem do wody) ponad 1,5 tysiąca ryb. W tym m.in. ponad 80cm suma czy szczupaka.

  Czytaj

 • 18 Lipiec 2017 r.

  Podwórko przy ul. Daszyńskiego już wykonane

  Zakończyły się prace przy remoncie podwórka przy ul. Daszyńskiego. Był to kolejny etap rewitalizacji podwórek na terenie Ząbkowic Śląskich oraz drugie wyremontowane przy tej ulicy - pierwsze zostało wykonane już w 2016 roku.

  Czytaj

 • 17 Lipiec 2017 r.

  Uwaga! Zmiany w świadczeniach wychowawczych!

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. zmieniają się przepisy ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w zakresie ustalania prawa do świadczenia wychowawczego oraz wzoru wniosku oraz załączników do wniosku.

  Czytaj

 • 17 Lipiec 2017 r.

  Przebudowa ulicy Kamienieckiej - ogłoszenie o przetargu

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na realizację zadania publicznego pn.: "Przebudowa ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich od skrzyżowania z ul. B. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Cukrowniczą".

  Czytaj

 • 14 Lipiec 2017 r.

  Nowe drogi w Sulisławicach

  Zakończyły się prace przy przebudowie dróg wewnętrznych w Sulisławicach. Dzięki tej inwestycji kolejna miejscowość wiejska w naszej gminie ma asfaltowe drogi, poprawiony został komfort jazdy oraz bezpieczeństwo osób z tych dróg korzystających.

  Czytaj

 • 14 Lipiec 2017 r.

  Kolejne możliwości wsparcia finansowego dla przedsiębiorców

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkursy dla przedsiębiorców - nabór w ramach działania „Badania na rynek" Programu Operacyjnego Inteligentny rozwój 2014-2020. Celem działania jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zapewnienie środków na realizację wdrożeń projektów badawczych. Instrument wpisuje się w cel główny POIR i realizuje jego hasło przewodnie: „od pomysłu do rynku".

  Czytaj

 • 12 Lipiec 2017 r.

  Firma z Ząbkowic Śląskich wyremontuje oświetlenie w Rynku

  Gmina Ząbkowice Śląskie informuje, że w postępowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia publicznego pn.: "Poprawa bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego rynku w ramach projektu Rewitalizacja Przestrzeni Publicznej Miasta Ząbkowice Śląskie", z najkorzystniejszą uznana została oferta numer 2, złożona przez:

  Czytaj

 • 11 Lipiec 2017 r.

  Ząbkowice Śląskie – tu możesz osiągnąć sukces!

  Na terenie gminy znajduje się spory zasób terenów usługowo-przemysłowych, których właścicielem jest nie tylko gmina, ale także osoby prywatne. W obrębie ul. Kamienieckiej, Cukrowniczej i Ziębickiej to około 60 ha wolnych terenów, na których nie jest jeszcze prowadzona działalność przemysłowa, usługowa czy magazynowa. To tereny, które stwarzają szansę no rozwój istniejących firm, a zarazem rozpoczęcie własnej działalności w atrakcyjnej, bardzo dobrze położonej lokalizacji.

  Czytaj

 • 10 Lipiec 2017 r.

  II Charytatywny Triathlon Rebelianta

  Drugiego dnia Dni i Nocy Krzywej Wieży mogliśmy uczestniczyć w jeszcze jednym wydarzeniu – II Charytatywnym Triathlonie Rebelianta. Ponad 50 zawodników rywalizowało w bardzo wymagających zawodach, które rozpoczęły się od pływania na dystansie 1 km na zbiorniku Kozielno w gminie Paczków, skąd triathloniści przejechali 40 km rowerem, aby na koniec w Ząbkowicach Śląskich przebiec dystans 10 km. Zawody te to nie tylko sportowa rywalizacja – to również szczytny cel, jakim jest wspieranie stowarzyszenia SEZAM, które opiekuje się dziećmi chorymi na stwardnienie rozsiane. Organizatorem triathlonu był ząbkowiczanin Wojciech Ptak, który sam uprawia triathlon.

  Czytaj

 • 10 Lipiec 2017 r.

  Dni i Noce Krzywej Wieży 2017 już za nami!

  Dwa dni wspaniałej zabawy i świetnej muzyki – Dni i Noce Krzywej Wieży 2017 już za nami. Święto Krzywej Wieży w 2017 roku możemy uznać jak najbardziej za udane – na mieszkańców i gości czekały takie atrakcje jak uliczka zdrowia, zabawy naukowe z Mininaukowiec.pl, show mistrza baristyki Leszka Kopcio, elektroniczne eksperymenty, nocne zwiedzanie Krzywej Wieży, warsztaty teatralne ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury, kiermasz książki, Nawiedzony Dom, happening plastyczny Panna Krzywa Wieża, rozgrywki w siatkówkę plażową oraz beach soccer dla dzieci czy wycieczka szlakiem Narrenturmu.

  Czytaj

 • 10 Lipiec 2017 r.

  Na ludowo już po raz 22

  Sołectwo Stolec już po raz 22 gościło zespoły artystyczne kół gospodyń wiejskich podczas wojewódzkiego festiwalu. W tym roku wystąpiły 33 zespoły, wśród których nie zabrakło również przedstawicieli naszej gminy: Stolczanek, Tarnowianek, Braszowiczanek, Sulisławiczanek, Florianek z Olbrachcic Wielkich oraz zespołu Lasowiaczek. Dziękujemy za wspaniałą niedzielną zabawę z tradycją i muzyką ludową. 

  Czytaj

 • 06 Lipiec 2017 r.

  Adaptacja pomieszczeń w Ośrodku Pomocy Społecznej - zapytanie ofertowe

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza zapytanie ofertowe na realizację zadania pn.: "adaptacja pomieszczeń Ośrodka Wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich".

  Czytaj

 • 06 Lipiec 2017 r.

  Harmonogram wywozu nieczystości w Gminie Ząbkowice Śląskie- kwartał III

  Harmonogram odbioru odpadów komunalnych gromadzonych selektywnie (nie dotyczy gniazd do selektywnej zbiórki odpadów) III kwartał 2017 r.

  Czytaj

 • 06 Lipiec 2017 r.

  Dni i Noce Krzywej Wieży – 7-8 lipca 2017. ZAPRASZAMY!

  Drodzy Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz Mili Goście ! Przed nami DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY! - 7-8 lipca. To otwarta impreza plenerowa, która stanowi świetną okazję do zabawy dla całej rodziny! I w tym roku nie zwalniamy tempa! Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim Rynku i na ul. Św. Wojciecha. Uliczka zdrowia, kiermasz książki, warsztaty naukowe dla dzieci, wycieczka historyczna, happening plastyczny dla dzieci, warsztaty teatralne dla dzieci, zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji.

  Czytaj

 • 06 Lipiec 2017 r.

  Przedłużony termin naboru zgłoszeń na wymianę pieców

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich przedłuża termin naboru zgłoszeń o zamiarze przystąpienia do realizacji zadania polegającego na wymianie bądź likwidacji starego źródła na nowe, ekologiczne źródło ciepła oraz wnioskowanie o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Ząbkowice Śląskie pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza.

  Czytaj

 • 05 Lipiec 2017 r.

  Zapytaj o wsparcie finansowe dla swojej firmy - już jutro bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców!

  Zapraszamy przedsiębiorców na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia w postaci finansowych instrumentów zwrotnych – pożyczek, poręczeń, gwarancji. Drugie spotkanie - kontynuacja całorocznego cyklu - odbędzie się 6 lipca 2017 r. od godziny 10:00 do 13:00 w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich (sala konferencyjna).

  Czytaj

 • 05 Lipiec 2017 r.

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - „Obóz artystyczno -wypoczynkowy Pobierowo 2017”

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) na realizację zadania publicznego. W dniu 04 lipca 2017 r. do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Animatorów Kultury SAK z siedzibą ul. Rynek 24, 57-200 Ząbkowice Śląskie na realizację zadania publicznego pn. „Obóz artystyczno -wypoczynkowy Pobierowo 2017”.

  Czytaj

 • 05 Lipiec 2017 r.

  Ponad 2,1 mln złotych pozyskanych w pierwszych miesiącach 2017 roku

  W pierwszych miesiącach 2017 roku Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie na 12 złożonych wniosków. Suma przyznanych środków wynosi 2 129 619,21 złotych. Dzięki pozytywnej weryfikacji złożonych wniosków realizowane będą projekty dotyczące m.in. infrastruktury drogowej, rekreacyjnej oraz w zakresie pomocy społecznej.

  Czytaj

 • 04 Lipiec 2017 r.

  Przebudowa dróg w Kozińcu – znamy wykonawcę

  Gmina Ząbkowice Śląskie informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Kozieniec droga dojazdowa do gruntów rolnych” za najkorzystniejszą została wybrana oferta złożona przez firmę STRABAG Infrastruktura Południe sp. z o.o., Wysoka, ul. Lipowa 5A, 52-200 Wrocław. Zadanie obejmuje przebudowę dróg położonych na działce nr 133 raz części działek nr 126 i 127 o łącznej długości około 550 mb w miejscowości Koziniec.

  Czytaj

 • 04 Lipiec 2017 r.

  Pięknieją podwórka przy ulicach Daszyńskiego i Głowackiego

  Gmina Ząbkowice Śląskie kontynuuje remonty podwórek na terenie miasta. Aktualnie prowadzone są prace na podwórkach przy ul. Daszyńskiego na osiedlu Pallotyńskim oraz przy ul. Głowackiego na osiedlu XX-lecia. 

  Czytaj

 • 04 Lipiec 2017 r.

  II Charytatywny Triathlon Rebelianta - 8 lipca 2017 - utrudnienia w ruchu drogowym

  W najbliższą sobotę - 8 lipca 2017, odbędzie się II Charytatywny Triathlon Rebelianta. W związku z organizacją imprezy mogą nastąpić utrudnienia w ruchu drogowym w Paczkowie, na drogach 385, 395 oraz w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 03 Lipiec 2017 r.

  Remont murów miejskich na ostatniej prostej

  Dobiegają końca prace przy kolejnym etapie zabezpieczania murów miejskich w Parku Miejskim. Kolejny odcinek niedługo odzyska swój blask i będzie ozdobą ząbkowickiego parku.

  Czytaj

 • 03 Lipiec 2017 r.

  Chcesz odpocząć – zapraszamy do Parku

  Przy placu zabaw w Parku Miejskim pojawiły się od dzisiaj leżaki z logiem Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina oraz gazety. Zapraszamy do odpoczynku na wygodnych leżakach przy lekturze prasy, która na bieżąco będzie dokładana. Dzieci będą bawić się na placu zabaw, a rodzice czy dziadkowie będą mogli odpocząć, nie tracąc swoich pociech z oczu. Zapraszamy!

  Czytaj

 • 30 Czerwiec 2017 r.

  Sukces juniorów Polonii Ząbkowice Śląskie

  Juniorzy KS Polonia Ząbkowice Śląskie wygrywając Ligę Okręgową Juniora i awansując do Ligi Dolnośląskiej Juniora osiągnęli niebywały sukces. Podopieczni Wojciecha Siewruka otrzymali od burmistrza Marcina Orzeszka nowe stroje, w których będą występować podczas rozgrywek LDJ. Gratulujemy awansu i życzymy sukcesów w nadchodzących rozgrywkach! 

  Czytaj

 • 30 Czerwiec 2017 r.

  Budowa Krytego Basenu – ogłoszenie o przetargu

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na realizację zadania pn.: „Budowa Krytego Basenu w Ząbkowicach Śląskich”.

  Czytaj

 • 30 Czerwiec 2017 r.

  Nowe zadania inwestycyjne w Gminie Ząbkowice Śląskie

  Radni Rady Miejskiej podczas dzisiejszej sesji wprowadzili do budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie zaproponowane przez Burmistrza Marcina Orzeszka nowe zadania inwestycyjne.

  Czytaj

 • 29 Czerwiec 2017 r.

  Z Jerzym na Wieży

  Prawie 100 osób w ubiegły piątek udało się na wędrówkę po ząbkowickich wieżach. Po wykładzie Jerzego Organiściaka uczestnicy imprezy zostali podzieleni na małe grupy, które odwiedziły niedostępne na codzień dla turystów wieżę ciśnień, wieżę ratuszową, wieżę na kościoła Braci Bonifratrów wraz z wspaniałym zegarem firmy A. Eppnera i wieżę alkierzową ząbkowickiego zamku. W gronie wież do zdobycia nie zabrakło również naszej Krzywej Wieży.

  Czytaj

 • 28 Czerwiec 2017 r.

  Ostatnie wolne miejsca w przedszkolach!

  Gmina Ząbkowice Śląskie informuje, że zostały ostatnie wolne miejsca w publicznych przedszkolach. W sumie wolnych zostało jeszcze 48 miejsc: 2 w PP nr 1, 9 w PP nr 2, 3 w PP nr 5, 4 w PP Szklary, 5 w O/P przy SP nr 2, 14 w O/P przy ZSP Stolec oraz 11 w O/P przy SP w Zwróconej.

  Czytaj

 • 28 Czerwiec 2017 r.

  Otwarcie basenu w Ząbkowicach Śląskich

  Tradycyjnym Piknikiem na rozpoczęcie Wakacji zostanie oficjalnie otwarty basen letni w Ząbkowicach Śląskich. Basen będzie czynny do końca sierpnia 2017 r. przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 10:00-18:00. Ceny wstępu w porównaniu do lat ubiegłych nie uległy zmianie. Dzieci, młodzież ucząca się oraz emeryci i renciści zapłacą 2 zł (ulgowy), natomiast pozostałe osoby 4 zł (normalny).

  Czytaj

 • 27 Czerwiec 2017 r.

  Wakacyjny Kącik Prasowy w Parku

  W ząbkowickim Parku Miejskim im. Sybiraków czeka na wszystkich spacerowiczów miła niespodzianka. Już od lipca podczas wakacyjnych spacerów można będzie wypocząć na wygodnych leżakach. Jest to świetna okazja dla mieszkańców oraz turystów do wspólnego biwakowania i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

  Czytaj

 • 26 Czerwiec 2017 r.

  Rodzinny Festyn na Osiedlu Pallotyńskim

  Stowarzyszenie Osiedlowy Uśmiech zorganizowało w sobotę rodzinny festyn na Osiedlu Pallotyńskim. W przyjaznej i rodzinnej atmosferze bawiły się rodzin z osiedla oraz goście. Stowarzyszeniu gratulujemy inicjatywy oraz wspaniałej organizacji. 

  Czytaj

 • 26 Czerwiec 2017 r.

  Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2017

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała w minioną sobotę powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Planowo święto to miało odbyć się 17 maja, jednak z uwagi na wybuch w fabryce prochu w Gminie Złoty Stok i prowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej przez naszych strażaków, zostało ono przeniesione. W uroczystościach wziął udział Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej st. bryg. Adam Konieczny. Wręczone zostały odznaczenia, awanse i podziękowania. Specjalne podziękowanie za wieloletnie wsparcie finansowe otrzymał Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. Po uroczystościach nie zabrakło również tradycyjnej strażackiej grochówki przygotowanej przez strażaków-ochotników z Braszowic.

  Czytaj

 • 26 Czerwiec 2017 r.

  Nabór na stanowisko ds. budownictwa i inwestycji

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich ogłasza nabór (w ramach umowy na zastępstwo) na stanowisko ds. budownictwa i inwestycji w Wydziale Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 26 Czerwiec 2017 r.

  Wymieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dofinansowania

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich ogłasza nabór zgłoszeń o zamiarze przystąpienia do realizacji zadania polegającego na wymianie bądź likwidacji starego źródła na nowe, ekologiczne źródło ciepła oraz wnioskowanie o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Ząbkowice Śląskie pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza.

  Czytaj

 • 26 Czerwiec 2017 r.

  Mobilny Punkt Informacyjny już dziś! Zapraszamy!

  Zachęcamy przedsiębiorców, osoby chcące założyć działalność gospodarczą, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedstawicieli JST do udziału w bezpłatnych konsultacjach w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej - 26 czerwca 2017 od godziny 10:00 do 13:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
 • kalendarz wydarzeń
 • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne