Przejdź do treści strony

Dni i Noce Krzywej Wieży – 7-8 lipca 2017. ZAPRASZAMY!

06 Lipiec 2017 r.

Drodzy Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz Mili Goście ! Przed nami DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY! - 7-8 lipca. To otwarta impreza plenerowa, która stanowi świetną okazję do zabawy dla całej rodziny! I w tym roku nie zwalniamy tempa! Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim Rynku i na ul. Św. Wojciecha. Uliczka zdrowia, kiermasz książki, warsztaty naukowe dla dzieci, wycieczka historyczna, happening plastyczny dla dzieci, warsztaty teatralne dla dzieci, zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji.

Dni  i Noce Krzywej Wieży – 7-8 lipca 2017. ZAPRASZAMY!

Warsztaty z Mini Naukowcem to moc niesamowitych atrakcji. Widowiskowe interaktywne pokazy wzbudzą zachwyt nie tylko w dzieciach ale i dorosłych. Mali widzowie mogą asystować podczas ciekawych eksperymentów i doświadczeń - oryginalna i mądra zabawa rozbudza wyobraźnię i chęć poznania zjawisk.

W piątek  gościem specjalnym będzie Pan Leszek Kopcio z Kawiarni „Biała Lokomotywa” w Nowej Rudzie - mistrz baristyki, który o kawie i jej sposobach przyrządzania wie wszystko. Pokaz parzenia kawy odbędzie się od godz. 12.00 do 16:00 w Cafe pod Krzywą na ulicy św. Wojciecha – serdecznie zachęcamy do udziału!

Na zakończenie dnia pełnego atrakcji i wrażeń, zapraszamy wszystkich mieszkańców, gości i turystów na bezpłatne koncerty.

 Od 18:30 zabawa przenosi się na planty zamkowe, gdzie zagrają Radek Tarach Akustycznie, gitara Marcin Cieśla i Feelings Station .

20:00 - CLEO  polska piosenkarka, autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku.

 21:30 - Elektryczne Gitary gwiazda wieczoru, legenda polskiej sceny muzycznej, zespół 

Po koncertach nie rozchodzimy się do domów, lecz wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami!  


OBEJRZYJ TELEDYSK - CLEO N-O-C

 

 

OBEJRZYJ TELEDYSK - ELEKTRYCZNE GITARY DZIECI 

W sobotę dla najmłodszych warsztaty teatralne „Baśń o dwóch braciach” według znakomitej baśni Gustawa Morcinka – „O ubogim szewcu i chciwym młynarzu” pokazującej świat, gdzie dobro jest nagradzane a zło piętnowane. Zapraszamy od 14:30 do 17:00. 

W Ząbkowicach Śląskich nocne zwiedzanie Krzywej Wieży nr 1 w Polsce – 139 schodów na szczyt – 2,14 m odchylenia od pionu na ul. Wojciecha. Zarówno w piątek, jak i sobotę, będzie możliwe od 9 rano aż do północy. Warto więc wejść na Krzywą Wieżę i zobaczyć nocną panoramę miasta. Zachęcamy również do zwiedzenia  Sali Grabarzy – Laboratorium dr Frankensteina – Salę Mary Shelley, Izbę Pamiątek Regionalnych na ul. Krzywej  1.  

Nawiedzony Dom  to już stały element Dni i Nocy Krzywej Wieży. Najstraszniejszy dom  strachów i upiorów mieścić się będzie w ruinach zamku – atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wrota strachu czynne będą w piątek i sobotę do późnych godzin nocnych.

Od godz. 11.00 do 13:00 w sobotę na ząbkowickim rynku królować będzie promocja zdrowia , każdy kto odwiedzi „Uliczkę Zdrowia” będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. W katalogu świadczonych usług znajdą się m. in. porady kosmetyczne, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru, akupunktura,  badanie słuchu

Klub Miłośników Astronomii  zaprasza wszystkich chętnych na Obserwacje Gwiazd od godz. 22:00 do 24:00 na dziedzińcu zamkowym w Ząbkowicach Śląskich.  

Sobotnie koncerty na plantach zamkowych o 18:00 rozpocznie ząbkowicka scena HIP-HOPu, wystąpią  Maciek eM, Słony i Młody Sztepio .

19:30 - O.S.T.R. polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor  

21:30 VAVAMUFFIN polski zespół grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall 

Po koncertach będziemy się bawić na dyskotece, którą poprowadzą  LIVE ELETRO MUSIC SHOW – FREE ON STAGE.

OBEJRZYJ TELEDYSK - O.S.T.R. SPOWIEDŹ

 

 

OBEJRZYJ TELEDYSK - VAVAMUFFIN MALINOWA MAMBA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Powrót do listy

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
  • kalendarz wydarzeń
  • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne