Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 21 July 2016 r.

  Uwaga! Przerwy w dostawie prądu na ul. Cukrowniczej

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 20 lipca 2016r. na ulicy Cukrowniczej w Ząbkowicach Śląskich nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 8:00 do godz. 14:00. Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 21 July 2016 r.

  Weź udział w konkursie na najładniejszą posesję i balkon w Gminie Ząbkowice Śląskie!

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek ogłasza konkurs na Najładniejszą Posesję i Balkon w Gminie Ząbkowice Śląskie. Konkurs będzie prowadzony w 3 kategoriach: na Najładniejszy Balkon, Najładniejszą Posesję Miejską, oraz Najładniejszą Posesję Wiejską. Zgłoszenia konkursowe można składać od 1 maja do 31 sierpnia 2016 r.

  Czytaj

 • 20 July 2016 r.

  Prace przy zabezpieczaniu murów miejskich w toku

  Trwają prace przy zabezpiecznaiu kolejnego odcinka murów miejskich. Remont murów poniżej Baszty Gołębiej powoli dobiega już końca. Inwestycja ta zabezpieczy przed niszczeniem jeden z wielu ząbkowickich zabytków, uatrykcyjniając jednocześnie spaceru po zrewitalizowanym Parku Miejskim im. Sybiraków. 

  Czytaj

 • 19 July 2016 r.

  Ząbkowice Śląskie 9 w województwie dolnośląskim na 26 miast powiatowych i 78 miejsce w Polsce na 267 wśród miast powiatowych rankingu „Wspólnoty”

  Miesięcznik „Wspólnota” jak co roku opublikował ranking dochodów samorządów – „Bogactwo Samorządów. Ranking dochodów Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015”. Ranking klasyfikuje samorządy w podziale na województwa, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasta inne i gminy wiejskie. Ząbkowice Śląskie, zostały sklasyfikowane na 78 miejscu wśród 267 miast powiatowych w Polsce, z dochodem na osobę w wysokości. 2723,71 zł. Wynik ten pozwolił zająć 9 miejsce wśród 26 miast powiatowych na Dolnym Śląsku. Tym samym wyprzedziliśmy m.in. Dzierżoniów (z dochodem 2292,76 zł), Kłodzko (2464,09 zł),Trzebnicę (2643,89 zł) czy Oławę (2657,90 zł).

  Czytaj

 • 19 July 2016 r.

  Trwają prace na ul. Żeromskiego

  Burmistrz Marcin Orzeszek zwizytował dziś wraz ze swoimi współpracownikami prace prowadzone na ul. Stefana Żeromskiego. Remont tej ulicy to strategiczna inwestycja drogowa w Ząbkowicach Śląskich -  jest to kolejny etap remontu drogi nr 385, gdzie wcześniej wyremontowane zostały ulice Ziębicka, Legnicka, Wrocławska, Kusocińskiego i Staszica. Po zakończeniu przebudowy ulicy Stefana Żeromskiego przejazd przez miasto będzie szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Trasa ta znacząco również odciąży ruch w centrum miasta.

  Czytaj

 • 19 July 2016 r.

  X Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej i III Targi Rolno – Spożywcze - zaproszenie dla wystawców

  Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich oraz Gmina Ząbkowice Śląskie organizują X Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej i III Targi Rolno – Spożywcze, które odbędą się w dniach 17-18 września 2016 na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Zapraszamy do udziału przedsiębiorców, wystawców, rzemieślników i rękodzielników oraz producentów i wytwórców z branży rolno-spożywczej. Szczegóły dotyczące zgłoszeń poniżej.

  Czytaj

 • 19 July 2016 r.

  Uwaga! Przerwy w dostawie prądu na ulicach Modrzewiowej i Powstańców Warszawy

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 20 lipca 2016r. na ulicach Modrzewiowej i Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śląskich nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 8:00 do godz. 14:00. Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 17 July 2016 r.

  Uwaga! Przerwy w dostawie prądu na osiedlu Letnim i osiedlu Słonecznym

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 18 lipca 2016r. na osiedlu Letnim oraz osiedlu Słonecznym w Ząbkowicach Śląskich nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 8:00 do godz. 14:00. Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 15 July 2016 r.

  Ostatnia działka na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Ziębickiej!

  Już tylko jedna działka pozostała do kupienia na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul.Ziębickiej, gdzie sprzedanych został już 67 działek. Poniżej zamieszczamy ogłoszenie o przetargu, wraz z mapką poglądową:

  Czytaj

 • 14 July 2016 r.

  Miejsce dla Twojej firmy w Ząbkowicach Śląskich - działki przy ul. Przemysłowej

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich ogłasza przetargi na 3 atrakcyjne działki przy ul. Przemysłowej, położone blisko drogi krajowej nr 8.

  Czytaj

Older »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Sitemap   |    Print page   |    Go to top

Departments