Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 26 July 2016 r.

  Remont Izby Pamiątek Regionalnych

  Izba Pamiątek Regionalnych jest aktualnie wyłączona ze zwiedzania – powodem tego jest trwający tam remont instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Poniżej kilka zdjęć z przebiegu prac: 

  Czytaj

 • 26 July 2016 r.

  Uwaga na burze!

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed możliwymi burzami od godz. 13:00 dnia 26 lipca 2016 do godz. 22:00 dnia 26 lipca 2016r.

  Czytaj

 • 25 July 2016 r.

  Światowe Dni Młodzieży 2016 w Ząbkowicach Śląskich

  Światowe Dni Młodzieży – spotkanie młodych z całego świata z papieżem odbędą się w tym roku w Krakowie w dniach 29-31 lipca. Jednak pielgrzymi z całego świata przyjechali do naszego kraju znacznie wcześniej, goszcząc w poszczególnych diecezjach. Ząbkowice Śląskie z tej okazji gościły grupę 350 pielgrzymów z Czech oraz około 150 pielgrzymów z Brazylii. Przez trzy dni ząbkowicki rynek był wypełniony bawiącą się, rozśpiewaną i roztańczoną młodzieżą.

  Czytaj

 • 25 July 2016 r.

  Bańki w Parku

  W ramach „Wakacji w Parku” w ubiegłą sobotę na placu zabaw w Parku Miejskim na dzieci czekał MININAUKOWIEC i warsztaty z … robienia baniek mydlanych. Ta prosta wydawałoby się zabawa dzieciństwa może mieć wiele odmian, a bańka bańce nierówna. Dzieci chętnie i licznie brały udział w tej prostej, a jednocześnie tak wspaniałęj zabawie. 

  Czytaj

 • 25 July 2016 r.

  150 lat Kół Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich

  Koła Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich mają już 150 lat. Z tej okazji na boisku w Stolcu odbyły się regionalne obchody tego święta – były wspólne tańce i śpiewy, konkursy z nagrodami - m.in. sprawnościowe (rzut warzywem do celu, bieg z jajkiem), na najlepsze ciasto i stoisko. Podczas festynu można było skosztować przygotowywanych przez KGW tradycyjnych potraw i ciast. Organizatorem imprezy był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, a współorganizatorami Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich i Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Świdnicy.

  Czytaj

 • 21 July 2016 r.

  Uwaga! Przerwy w dostawie prądu na ul. Cukrowniczej

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 20 lipca 2016r. na ulicy Cukrowniczej w Ząbkowicach Śląskich nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 8:00 do godz. 14:00. Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 21 July 2016 r.

  Weź udział w konkursie na najładniejszą posesję i balkon w Gminie Ząbkowice Śląskie!

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek ogłasza konkurs na Najładniejszą Posesję i Balkon w Gminie Ząbkowice Śląskie. Konkurs będzie prowadzony w 3 kategoriach: na Najładniejszy Balkon, Najładniejszą Posesję Miejską, oraz Najładniejszą Posesję Wiejską. Zgłoszenia konkursowe można składać od 1 maja do 31 sierpnia 2016 r.

  Czytaj

 • 20 July 2016 r.

  Prace przy zabezpieczaniu murów miejskich w toku

  Trwają prace przy zabezpiecznaiu kolejnego odcinka murów miejskich. Remont murów poniżej Baszty Gołębiej powoli dobiega już końca. Inwestycja ta zabezpieczy przed niszczeniem jeden z wielu ząbkowickich zabytków, uatrykcyjniając jednocześnie spaceru po zrewitalizowanym Parku Miejskim im. Sybiraków. 

  Czytaj

 • 19 July 2016 r.

  Ząbkowice Śląskie 9 w województwie dolnośląskim na 26 miast powiatowych i 78 miejsce w Polsce na 267 wśród miast powiatowych rankingu „Wspólnoty”

  Miesięcznik „Wspólnota” jak co roku opublikował ranking dochodów samorządów – „Bogactwo Samorządów. Ranking dochodów Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015”. Ranking klasyfikuje samorządy w podziale na województwa, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasta inne i gminy wiejskie. Ząbkowice Śląskie, zostały sklasyfikowane na 78 miejscu wśród 267 miast powiatowych w Polsce, z dochodem na osobę w wysokości. 2723,71 zł. Wynik ten pozwolił zająć 9 miejsce wśród 26 miast powiatowych na Dolnym Śląsku. Tym samym wyprzedziliśmy m.in. Dzierżoniów (z dochodem 2292,76 zł), Kłodzko (2464,09 zł),Trzebnicę (2643,89 zł) czy Oławę (2657,90 zł).

  Czytaj

 • 19 July 2016 r.

  Trwają prace na ul. Żeromskiego

  Burmistrz Marcin Orzeszek zwizytował dziś wraz ze swoimi współpracownikami prace prowadzone na ul. Stefana Żeromskiego. Remont tej ulicy to strategiczna inwestycja drogowa w Ząbkowicach Śląskich -  jest to kolejny etap remontu drogi nr 385, gdzie wcześniej wyremontowane zostały ulice Ziębicka, Legnicka, Wrocławska, Kusocińskiego i Staszica. Po zakończeniu przebudowy ulicy Stefana Żeromskiego przejazd przez miasto będzie szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Trasa ta znacząco również odciąży ruch w centrum miasta.

  Czytaj

Older »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Sitemap   |    Print page   |    Go to top