Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 24 October 2016 r.

  Wsparcie finansowe na założenie 170 nowych firm w Gminie Ząbkowice Śląskie

  Od października 2016 roku na terenie Gminy Ząbkowice trwa rekrutacja osób do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach działania mieszkańcom oferowane jest bezzwrotne wsparcie finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej w kwocie do 45 571,98 zł .

  Czytaj

 • 24 October 2016 r.

  Poprawa zagospodarowania terenów w mieście

  Trwają prace przy przebudowie podwórek przy ul. Konopnickiej oraz ul. Daszyńskiego. Przebudowa tych terenów poprawi ich wygląd i funkcjonalność. Jest to koleny etap poprawy zagospodarowania terenów w naszym mieście, w przyszłych latach przebudowywane będą kolejne podwórka. 

  Czytaj

 • 24 October 2016 r.

  Historia, przyroda, teatr, komputer i język angielski – drugie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego

  Dzieci z ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego w minioną sobotę uczestniczyły w już drugich zajęciach. I rok w Izbie Pamiątek Regionalnych podczas zajęć „Gdy babcia i dziadek byli mali…” uczył się historii, poznając dawne zwyczaje i prace wykonywane przez ludzi. Od pieczenia, przez pranie po zawód lekarza. Studenci II roku gościli zaś w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie odbywały się zajęcia z języka angielskiego, informatyki, przyrody, a także lekcje teatralne. 

  Czytaj

 • 24 October 2016 r.

  Konkurs Poezji Religijnej

  W dniach 19-20 października 2016 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich odbył się finał powiatowy Konkursu Poezji Religijnej W konkursie wzięło udział 22 uczniów szkół podstawowych i 25 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ząbkowickiego.

  Czytaj

 • 21 October 2016 r.

  Rozpoczął się rok szkolny – jak wygląda ząbkowicka oświata?

  Nowy Rok Szkolny 2016/2017 uczniowie i nauczyciele zainaugurowali już blisko 2 miesiące temu. Postanowiliśmy więc przedstawić Państwu krótką informację o stanie gminnej oświaty już po uroczystych apelach, kiedy uczniów i nauczycieli zajmuje codzienna, żmudna praca. Oświata jest obszarem pochłaniającym, największą część gminnego budżetu – w budżecie na 2016r. wydatki na oświatę wynoszą 28 471 553 zł. Jest to ponad 40% wszystkich wydatków Gminy Ząbkowice Śląskie – „To bardzo duża kwota, ale dzięki temu każde dziecko ma miejsce w żłobku oraz przedszkolu, mamy jedno z najtańszych wyżywień w regionie w szkołach i przedszkolach, świetlice szkolne, wysoki poziom nauczania, ciekawe zajęcia. Nie mamy więc problemów, o których tak często mówi się w mediach, a które mają inne gminy.” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

  Czytaj

 • 19 October 2016 r.

  Dolnośląski Festiwal Nauki 2016 w Ząbkowicach Śląskich zainaugurowany

  Wspaniała inicjatywa naukowa, jaką jest Dolnośląski Festiwal Nauki po raz kolejny zawitała do Ząbkowic Śląskich. W sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta inauguracja oraz premierowy wykład, którego tematem był wpływ nauki na rozwój sportu strzeleckiego, a wygłosiła go dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym, Renata Mauer-Różańska. Otwierając festiwal, burmistrz Marcin Orzeszek życzył młodzieży, aby nauka i wiedza czyniły życie ciekawszym, lepszym i łatwiejszym. DFN potrwa do piątku, tradycyjnie goszcząc w ząbkowickich szkołach ponadgimnazjalnych oraz ZOK-u. 

  Czytaj

 • 19 October 2016 r.

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Mikołajki 2016

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 ) na realizację zadania publicznego.

  Czytaj

 • 18 October 2016 r.

  55 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej

  W dniach 14 – 16.10.2016 r, Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych oraz Komisja Turystyki Górskiej Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała 55 Ogólnopolski Zlot Sudecki Przodowników Turystyki Górskiej. Uczestnicy zlotu zwiedzali atrakcje turystyczne Ząbkowic Śląskich i Powiatu Ząbkowickiego, oraz przystąpili do egzaminów Przodownika Turystyki Górskiej. Wśród 26 osób przystępujących do egzaminu było 9 członków ząbkowickiego oddziału PTTK – wszyscy pomyślnie zdali egzamin.

  Czytaj

 • 17 October 2016 r.

  II Festiwal muzyczny im. Alojzego Tauxa

  Już po raz drugi w ząbkowickiej gminie wspominano wybitnego kompozytora, pierwszego dyrektora Mozarteum w Salzburgu, Alojzego Tauxa. Festiwal rozpoczął w sobotę koncert w kościele parafialnym w Braszowicach, miejscowości narodzin kompozytora. Na początku słowo o kompozytorze wygłosił Jerzy Organiściak, prezentując najważniejsze fakty z życia Tauxa. Utwory A. Tauxa, W.A. Mozarta i J. Haydna wykonał Chór Gloria z Ząbkowic Śląskich, a jako soliści wystąpili Marian Biliński – organy, Krzysztof Biliński – altówka oraz Jadwiga Adamska.

  Czytaj

 • 17 October 2016 r.

  Pamięci górniczego trudu

  Dzięki inicjatywie społecznej mieszkańców, w Braszowicach powstał pomnik poświęcony wszystkim byłym i obecnym górnikom, pracującym w kopalniach w rejonie Braszowic i Grochowej. Po odsłonięciu postumentu na świetlicy wiejskiej w Braszowicach można było podziwiać wystawę dawnego sprzętu górniczego, znalezionego na terenie dawnych, nieczynnych już kopalń w Braszowicach. Pomysłodawcą oraz wykonawcą pomnika jest pan Krzysztof Kwiatkowski. 

  Czytaj

Older »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Sitemap   |    Print page   |    Go to top

Departments