Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 29 April 2016 r.

  Dyżury aptek w maju

  Poniżej przedstawiamy dyżury aptek w Ząbkowicach Śląskich w miesiącu maju:

  Czytaj

 • 28 April 2016 r.

  Plan zagospodarowania przestrzennego dla Olbrachcic Wielkich uchwalony

  Radni Rady Miejskiej podczas ostatniej sesji przyjęli Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Olbrachcic Wielkich – tereny zurbanizowane. Obecnie wyłożony jest do publicznego wglądu Plan dla Sieroszowa, ostatni jaki pozostał do uchwalania. Tym samym do końca czerwca 2016 roku cała Gmina Ząbkowice Śląskie będzie miała Plany Przestrzennego Zagospodarowania. 

  Czytaj

 • 28 April 2016 r.

  XXVI sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich

  W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w dniu 28 kwietnia 2016r. odbyła się XXVI sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich.

  Czytaj

 • 27 April 2016 r.

  VARIUS MANX z Kasią Stankiewicz wystąpią na Dniach i Nocach Krzywej Wieży

  VARIUS MANX – pochodzący z Łodzi zespół obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wyruszył w trasę koncertową, na której znalazły się Ząbkowice Śląskie – 9 lipca VARIUS MANX z Katarzyną Stankiewicz wystąpią na plantach zamkowych podczas tegorocznych Dni i Nocy Krzywej Wieży!

  Czytaj

 • 27 April 2016 r.

  Nowe rozdanie środków unijnych i platformy e-usług ZUS – spotkanie z przedsiębiorcami

  Informacje o funduszach Unii Europejskiej dla przedsiębiorców, pierwsze kroki przedsiębiorcy w ZUS i platforma usług elektronicznych ZUS były tematem spotkanie z przedsiębiorcami w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania obecni przedsiębiorcy uzyskali wiele informacji na temat możliwości pozyskiwania środków, również przez Lokalną Grupę Działania „Qwsi”. 

  Czytaj

 • 27 April 2016 r.

  "Twój Biznes – Twoja Szansa" - konkurs z nagrodami dla młodzieży !

  Burmistrz Ząbkowic Śląskich zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie do udziału w konkursie Twój Biznes- Twoja Szansa, w którym można zaprezentować swoją wizję idealnej firmy. Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości, ale przede wszystkim wspieranie postaw innowacyjnych i przedsiębiorczych wśród młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie. Zadaniem konkursowym jest stworzenie autorskiego projektu biznesowego – biznesplanu, który powinien charakteryzować się innowacyjnością, kreatywnością, a także wyróżniać się pod względem wpływu na promocję regionu.

  Czytaj

 • 26 April 2016 r.

  Nocne zwiedzanie ząbkowickich atrakcji turystycznych z dreszczykiem…. już 2 maja!

  Nocne zwiedzanie atrakcji turystycznych Ząbkowic Śląskich stało się już tradycją w naszym mieście, zwłaszcza podczas sztandarowych imprez. Trudno się dziwić, ponieważ nocna atmosfera wprowadza w nastrój tajemniczości, dodaje budowlom i pomieszczeniom niepowtarzalny klimat czy potęguje nastrój grozy. Wszystkie te emocje będą mogli Państwo odczuć na własnej skórze już 2 maja. Zapraszamy do nocnego zwiedzania Krzywej Wieży i Śladami dr. Frankensteina z Salą Grabarzy. W tym roku czeka na Państwa NOWOŚĆ – escape room na ząbkowickim zamku – „KOMNATA TAJEMNIC” będzie udostępniona również w NOCY – ostatnie wejście o 24:00! Atrakcje tj. Wszystkie powyższe atrakcje będą czynne od 9:00 rano do 24:00.

  Czytaj

 • 26 April 2016 r.

  Gmina Ząbkowice Śląskie wspiera wiele dyscyplin sportu

  Ząbkowice Śląskie słyną z Krzywej Wieży i Frankensteina – wyjątkowego w skali Europy zabytku i niesamowitej historii znanej na całym świecie o ożywionym Frankensteinie. Ale to również miejsce, które oferuje bogatą ofertę zajęć sportowych, prowadzonych przez krajowych, europejskich i światowych czempionów.

  Czytaj

 • 26 April 2016 r.

  Zagrali dla Jacka - koncert charytatywny w Ząbkowickim Ośrodku Kultury

  W Ząbkowickim Ośrodku Kultury w sobotę odbył się koncert charytatywny na rzecz ząbkowiczanina Jacka Chrzanowskiego, który uległ poważnemu wypadkowi w ubiegłym roku. Koncert zorganizowany został przez Maćka eM - Macieja Macha, który już po raz czwarty wyszedł z taką inicjatywą i formą pomocy potrzebującym. Na scenie wystąpili : Odzi, Młody Sztepio, Bart i oczywiście Maciek eM. Między występami odbyły się licytacje, podczas których można było wylicytować m.in. gadżety bokserów: Ewy Brodnickiej i Mariusza Wacha. Zebrano kwotę 2.360 zł, która została przekazana na dalsze leczenie i rehabilitację Jacka. Maćkowi eM gratulujemy wspaniałej postawy a występującej młodzieży bezinteresownego zaangażowania w pomoc.

  Czytaj

 • 26 April 2016 r.

  Uniwersytet Dziecięcy - zabawa dźwiękiem

  23 kwietnia po raz kolejny w bibliotece odbyły się zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Tematem ich było „Włącz dźwięk, zamknij oczy! Co słyszą uszy?”. Dzieci wykonały ekologiczne instrumenty, bawiły się w głuchy telefon, rozpoznawały różne dźwięki, które towarzyszą im w życiu codziennym. Na zakończenie zagrały do melodii „Wlazł kotek na płotek”.

  Czytaj

Older »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Sitemap   |    Print page   |    Go to top

Calendar

April 2016
MonTueWedThuFriSatSun
    
1
2
3
4
5
67
8
9
10
111213
14
15
1617
18
19
2021
22
23
24
25
26
27
28
29
30 
 • kalendarz wydarzeń
 • kalendarz rady miejskiej

Departments