Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 08 Grudzień 2016 r.

  Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

  Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Pod takim hasłem odbył się na Hali Słonecznej Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, w której wzięły udział przedszkolaki z Gminy Ząbkowice Śląskie oraz dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Było głośno i wesoło, dzieci strzeliły mnóstwo bramek. Na koniec, jak to w mikołajki, dzieci otrzymały prezenty oraz medale. 

  Czytaj

 • 08 Grudzień 2016 r.

  Porozmawiajmy o powietrzu

  Ząbkowicki Alarm Smogowy zorganizował w Szkole Podstawowej nr 2 spotkanie, które tematem przewodnim była jakość powietrza w Ząbkowicach Śląskich oraz jej wpływ na zdrowie i jakość życia mieszkańców. Po przedstawionej w tym temacie prezentacji przez Krzysztofa Gnacha, wywiązała się żywa dyskusja, w której mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i pomysły, jak poszczególnym problemom zaradzić. W drugiej części Dariusz Małozięć, Kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych przedstawił możliwości pozyskania środków z funduszy krajowych i unijnych na wymianę systemów grzewczych. 

  Czytaj

 • 07 Grudzień 2016 r.

  Spotkanie z Mikołajem

  Święty Mikołaj spotkał się w tym roku z dziećmi z Gminy Ząbkowice Śląskie w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Dzieci występowały tam przed licznie zgromadzonymi rówieśnikami oraz rodzicami. Najmłodsi tańczyli oraz śpiewali Mikołajowi, odbył się tez konkurs plastyczny, gdzie dzieci wyklejały twarz Świętego Mikołaja. Mikołaj nagrodził uczestników konkursu słodkościami, zaś wszystkie dzieci otrzymały czekolady.

  Po występach dzieci mogły również zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. 

  Czytaj

 • 06 Grudzień 2016 r.

  Świat zmysłów i wody na Uniwersytecie Dziecięcym

  Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Publiczne Gimnazjum nr 1w Ząbkowicach Śląskich już po raz drugi gościły studentów Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tematyka zajęć realizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 nawiązywała do zmysłów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi, co to są zmysły, za co odpowiadają i jakie zmysły posiada człowiek. Na zajęciach przyrodniczych mogły m.in. „przećwiczyć” swoje podniebienia, próbując różnych smaków (słonych, słodkich, kwaśnych itp.). Na języku angielskim wzbogaciły słownictwo związane ze zmysłami, a na zajęciach komputerowych wykonały projekt, który tematyką nawiązywał do tematu przewodniego.

  Czytaj

 • 06 Grudzień 2016 r.

  Nowe szanse dla firm w Nowym Roku

  Już w styczniu 2017 roku Stowarzyszenie LGD „Qwsi” ogłosi pierwsze nabory wniosków. Zatwierdzone zmiany w Lokalnej Strategii Rozwoju pozwalają na rozpoczęcie przyjmowania wniosków o dofinansowanie z zakresu podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej. Środki pochodzą z poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Czytaj

 • 05 Grudzień 2016 r.

  Barbórka w Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu

  Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w święcie górniczym w Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach w minioną niedzielę. Uroczystości rozpoczęły się koncelebrowaną w podziemiach kopalni Mszą świętą, na którą uczestnicy zostali wprowadzeni przy dźwiękach werbli. Po mszy wystąpił chór „Wesoła Nowina” ze Złotego Stoku, a następnie odbyła się licytacja wyjątkowej biżuterii z dolnośląskim „Zielonym Złotem”.   Na zakończenie prelekcję pt. „Potencjał turystyczny Szklar” wygłosił Jerzy Organiściak.  

  Czytaj

 • 05 Grudzień 2016 r.

  Mikołajkowy Turniej Karate

  Mikołajki można obchodzić na wiele sposobów, a Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai pokazał nieszablonowe podejście do tego tematu. Na Hali Słonecznej zorganizowali Mikołajkowy Turniej Karate. Zawodnicy zawzięcie z sobą rywalizowali w duchu sportu, ale i dobrej zabawy, której nie zabrakło zarówno dla zawodników jak i dla widzów.

  Czytaj

 • 05 Grudzień 2016 r.

  KONKURS NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH z zakresu:

  1. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej 2. Kultury i sztuki

  Czytaj

 • 02 Grudzień 2016 r.

  Mobilny Punkt Informacyjny

  Zapraszamy przedsiębiorców, osoby chcące założyć działalność gospodarczą, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedstawicieli JST na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej, które odbędą się w dniu 15 grudnia 2016 r. od godziny 10:00 do 13:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 02 Grudzień 2016 r.

  Promocja książki o Sanktuariach i Miejscach Pielgrzymkowych

  Archiwum Państwowe we Wrocławiu – Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim zorganizowało spotkanie promujące książkę „Sanktuaria i miejsca pielgrzymkowe na Dolnym Śląsku w dokumencie archiwalnym” autorstwa Anny Dziatczyk, Bartosza Grygorcewicza, Ivo Łaborewicza i Macieja Skrzypczyka. Wśród wymienionych w książce sanktuariów znalazł się Kościół Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach.

  Czytaj

Starsze »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Jednostki organizacyjne