Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 21 Lipiec 2017 r.

  Kolejne ważne inwestycje w trakcie realizacji

  Niedawno zakończyły się prace przy przebudowie dróg wewnętrznych w Sulisławicach oraz podwórka przy ul. Daszyńskiego. To jednak dopiero początek tegorocznych inwestycji. W trakcie realizacji jest już przebudowa podwórka przy ul. Głowackiego 3 oraz drogi wewnętrznej w Jaworku. 

  Czytaj

 • 21 Lipiec 2017 r.

  Święto Policji 2017

  Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała dziś w Srebrnej Górze uroczysty apel z okazji Święta Policji. Wręczone zostały jak co roku awanse oraz nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych KPP w Ząbkowicach Śląskich. Gościem uroczystości był zastępca komendanta wojewódzkiego policji, inspektor Dariusz Wesołowski. W imieniu samorządowców głos zabrał burmistrz Marcin Orzeszek, który podziękował policjantom za ich trudną i ofiarną służbę, zwracając równocześnie uwagę na nowe wyzwania, jakie przed policjantami stawia dzisiejszy świat, wśród których wymienił internetowy hejt czy nagrywanie każdej akcji policji telefonami komórkowymi.

  Czytaj

 • 21 Lipiec 2017 r.

  „Bezpieczna+” w ZPS w Stolcu

  20 620 zł -  taką kwotę pozyskała Gmina Ząbkowice Śląskie na realizację programu „Bezpieczna +” w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu. Projekt ten ma na celu zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem i kształtowanie u uczniów aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy. W jego ramach realizowane będą przedsięwzięcia i projekty wychowawcze, rozwijające umiejętności psychospołeczne, takie jak komunikacyjne, kształtujące więzi interpersonalne między uczniami.

  Czytaj

 • 21 Lipiec 2017 r.

  Adaptacja pomieszczeń w Ośrodku Pomocy Społecznej - zapytanie ofertowe

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza zapytanie ofertowe na realizację zadania pn.: "adaptacja pomieszczeń Ośrodka Wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich".

  Czytaj

 • 19 Lipiec 2017 r.

  Powstaje nowy chodnik

  Na osiedlu XX-lecia trwają prace związane z przebudową chodnika naprzeciwko Przedszkola Publicznego nr 4. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wygodę mieszkańców oraz dzieci uczęszczających do przedszkola. 

  Czytaj

 • 18 Lipiec 2017 r.

  RUSZYŁ NABÓR DO PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

  Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski można składać do 18 sierpnia, do godz. 16.00.

  Czytaj

 • 18 Lipiec 2017 r.

  Reprezentanci Polski w Ząbkowicach Śląskich

  Ząbkowice Śląskie były gospodarzem zawodów Grand Prix Polski w Spinningu. Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina gościło kilkudziesięciu reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Bazą wędkarzy był przez trzy dni były Ząbkowice Śląskie, a ryby łowili na zbiorniku Kozielno, nad którym pieczę sprawuje Koło PZW z Ząbkowic Śląskich. Zawodnicy złowili (a po zmierzeniu wypuścili z powrotem do wody) ponad 1,5 tysiąca ryb. W tym m.in. ponad 80cm suma czy szczupaka.

  Czytaj

 • 18 Lipiec 2017 r.

  Podwórko przy ul. Daszyńskiego już wykonane

  Zakończyły się prace przy remoncie podwórka przy ul. Daszyńskiego. Był to kolejny etap rewitalizacji podwórek na terenie Ząbkowic Śląskich oraz drugie wyremontowane przy tej ulicy - pierwsze zostało wykonane już w 2016 roku.

  Czytaj

 • 17 Lipiec 2017 r.

  Uwaga! Zmiany w świadczeniach wychowawczych!

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. zmieniają się przepisy ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w zakresie ustalania prawa do świadczenia wychowawczego oraz wzoru wniosku oraz załączników do wniosku.

  Czytaj

 • 17 Lipiec 2017 r.

  Przebudowa ulicy Kamienieckiej - ogłoszenie o przetargu

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na realizację zadania publicznego pn.: "Przebudowa ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich od skrzyżowania z ul. B. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Cukrowniczą".

  Czytaj

Starsze »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
     12
345
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17181920
21
22
23
2425262728
29
30
31      
 • kalendarz wydarzeń
 • kalendarz rady miejskiej

Jednostki organizacyjne