Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 24 Marzec 2017 r.

  Przebudowa dróg wewnętrznych w Sulisławicach - ogłoszenie o przetargu

  Gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania pn.: "Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Sulisławice".

  Czytaj

 • 24 Marzec 2017 r.

  Nabór na stanowisko: specjalista do spraw monitoringu i sprawozdawczości

  Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Qwsi” z siedzibą w Ziębicach przy ul. Stawowej 2a ogłasza nabór na stanowisko: specjalista do spraw monitoringu i sprawozdawczości.

  Czytaj

 • 22 Marzec 2017 r.

  Nie pal śmieci – wiedzą o tym nawet dzieci!

  Gmina Ząbkowice Śląskie we współpracy z Ząbkowickim Alarmem Smogowym wydała broszurę informacyjną dla mieszkańców, informującą dlaczego nie można palić w piecach śmieciami. Ma ona charakter edukacyjny, aby zachęcić mieszkańców do bardziej ekologicznego życia. Jest to kolejne podjęte przez Gminę Ząbkowice Śląskie i Ząbkowicki Alarm Smogowy działanie, mające na celu polepszenie jakości powietrza w Ząbkowicach Śląskich.

  Czytaj

 • 22 Marzec 2017 r.

  Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Badmintonie zakończone

  Tradycyjnie na początku roku ząbkowicka Hala Słoneczna gościła najlepszych zawodników z Dolnego Śląska na Otwartych Mistrzostwach Ząbkowic Śląskich w Badmintonie. Zawodnicy rywalizowali w sumie 9 kategoriach, tak gry pojedynczej jak i debla. Końcowe wyniki:

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  IV Miejski Rajd Przedszkolaków

  Ząbkowice Śląskie gościły dziś kilkuset przedszkolaków z Powiatu Ząbkowickiego na IV Miejskim Rajdzie Przedszkolaka. Dzieci zwiedziły ząbkowickie zabytki i poznały historię Miast Krzywej Wieży i Frankensteina. Na Zamku odbyło się także tradycyjnie wspólne pieczenie kiełbasek. 

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  Spotkanie z Joanną Bator, autorką „Rok Królika”

  Ząbkowice Śląskie gościły w poniedziałek pisarkę Joannę Bator, laureatkę literackiej nagrody NIKE, autorkę książki „Rok Królika”, której akcja osadzona jest w Ząbkowicach Śląskich. Powieść, która ukazała się w grudniu ubiegłego roku odniosła spory sukces i została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników. Spotkanie poprowadziła pani Elżbieta Chorowska, a zorganizowało we współpracy z Gminą Ząbkowice Śląskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  KONKURS NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO – PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM

  Informacja dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) o opublikowaniu Ogłoszenia Nr 2/EKS/2017 Burmistrza Ząbkowic Śląskich z dnia 21 marca 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w Gminie Ząbkowice Śląskie na 2017 rok

  Czytaj

 • 21 Marzec 2017 r.

  Porozumiewanie się muzyką, zajęcia matematyczne, taneczne, kulinarne – kolejne zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego

  Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 3 gościły w minioną sobotę studentów Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego. W gimnazjum odbyły się zajęcia „Dźwięk – od głosu do utworu – porozumiewanie się muzyką”, na którym dzieci z pierwszego roku zaznajamiały się z rytmiką, grą na instrumentach, ale także dowiedziały się, jak ważny jest dźwięk w fizyce. W szkole podstawowej nr 3 odbyły się z kolei zajęcia dla drugiego roku – „Wiosną na zdrowie: zajęcia matematyczne, kulinarne, plastyczne i taneczne”.  I jak sama nazwa zajęć wskazuje, było głośno i zabawnie. W tańcach z dziećmi uczestniczył również burmistrz Marcin Orzeszek. 

  Czytaj

 • 20 Marzec 2017 r.

  Harmonogram wywozu nieczystości w Gminie Ząbkowice Śląskie - kwartał II

  Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram wywozu nieczystości w II kwartale 2017 roku.

  Czytaj

Starsze »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Jednostki organizacyjne