Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 28 June 2016 r.

  Inwestycje realizowane bez przeszkód

  Burmistrz Marcin Orzeszek zwizytował prowadzone przez Gminę Ząbkowice Śląskie inwestycje. Prace prowadzone są bez przeszkód i zgodnie z planem. Trwa przebudowa ulicy Żeromskiego. Zakończyły się prace w Szklarach Hucie, gdzie przed blokami powstały nowe chodnik, miejsca parkingowe oraz wylana została nowa nawierzchnia drogi. Rozpoczął się remont Izby Pamiątek Regionalnych. Trwają procedury odbiorowe przy toalecie w Parku Miejskim – prace budowlane już się zakończyły. 

  Czytaj

 • 27 June 2016 r.

  Szczęk mieczy na zamkowym dziedzińcu

  Ząbkowicki Zamek po raz kolejny zabrał nas w podróż w czasie. Na dziedzińcu rozbrzmiewał szczęk oręża i zbroi, muzyka harf i piszczałek, a zamek opanowały damy dworu i rycerze w zbrojach. Można było skosztować kaszy i udźca według starych receptur czy podziwiać średniowieczne tańce. Dzień zwieńczył turniej łuczniczy oraz rycerski, który zgromadził grupę widzów pomimo wyjątkowo upalnej pogody. 

  Czytaj

 • 27 June 2016 r.

  Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Braszowicach

  Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ząbkowickiego rywalizowały w niedzielę na boisku sportowym w Braszowicach w zawodach sportowo - pożarniczych. Rozegrana została zarówno sztafeta (bez równoważni) oraz ćwiczenie bojowe, pomimo padającego od rana deszczu. W zawodach zwyciężyła jednostka OSP Ciepłowody, przed OSP Przyłęk i OSP Głęboka. Najwyższe miejsce spośród jednostek z Gminy Ząbkowice Śląskie zajęli strażacy z Braszowic, którzy sklasyfikowani zostali na miejscu 6.

  Czytaj

 • 26 June 2016 r.

  Dni i Noce Krzywej Wieży 2016 – widzimy się w Ząbkowicach Śląskich!

  Już za dwa tygodnie rozpocznie się Święto Krzywej Wieży – dwudniowa zabawa w cieniu największej w Polsce Krzywej Wieży! Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim rynku i na ul. Św. Wojciecha. Mini Naukowiec, pokaz Freestyle Football, warsztaty plastyczne oraz gry i konkursy zręcznościowo-sportowe. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wspinania się pod Krzywą Wieżą na ściankę wspinaczkową pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz wzięcie udziału w interaktywnych warsztatach z LEGO robotyki – Planeta robotów!

  Czytaj

 • 24 June 2016 r.

  Już jutro otwarcie basenu!

  Basen w Ząbkowicach Śląskich już od jutra będzie udostępniony dla mieszkańców i gości. Zapraszamy wszystkich jutro, od 10:00 do godz. 18:00 na odkryty basen OSiR-u przy ul. Żeromskiego, aby choć trochę ochłodzić się w upalne dni.

  Czytaj

 • 24 June 2016 r.

  Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

  Uczniowie w całej Polsce zakończyli dziś rok szkolny 2015/2016. Podczas uroczystych apeli wręczono świadectwa i uczniowie mogli wreszcie udać się na zasłużone wakacje. Burmistrz Marcin Orzeszek podczas apelu w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika gratulował uczniom promocji do kolejnej klasy, szóstoklasistom życzył powodzenia w Gimnazjum, dziękował rodzicom za współpracę oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za kolejny dobry rok pracy. Życzył również dzieciom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  Czytaj

 • 24 June 2016 r.

  Uwaga na upały

  Rozpoczął się sezon wakacyjny, a wraz z nim przyszły upały. Czym grozi zbyt długie przebywanie na słońcu i jak przed wysokimi temperaturami się uchronić?

  Czytaj

 • 24 June 2016 r.

  Uwaga- przerwy w dostawie wody!

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Delfin sp. z o.o. informuje, że w poniedziałek, 27 czerwca 2016r. nastąpią przerwy w dostawie wody od godz. 8:00 do godz. 15:00 na ulicach: Zacisznej, Matejki, Orkana (nr 15-48), Żeromskiego (9-24) oraz na osiedlu XX-lecia 49-51. Powyższe wyłączenie jest konieczne z powodu konserwacji i naprawy sieci wodociągowej.

  Czytaj

 • 24 June 2016 r.

  Publiczne Gimnazjum nr 1 mistrzem Polski w piłce nożnej!

  Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Ząbkowicach Śląskich w piłce nożnej zwyciężyła w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady! Chłopcy, zostawiając w pokonanym polu 6 najlepszych drużyn z kraju, zostali tym samym Mistrzami Polski w piłce nożnej szkół gimnazjalnych.

  Czytaj

 • 24 June 2016 r.

  OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 ) na realizację zadania publicznego.

  Czytaj

Older »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Sitemap   |    Print page   |    Go to top

Departments