Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 22 Luty 2017 r.

  15 marca mija termin płatności I raty podatku

  Uprzejmie przypominamy, że dnia 15 marca upływa termin płatności IV raty podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego przez osoby fizyczne. Każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest do corocznego uiszczania podatku z tytułu posiadanej nieruchomości. Osoby fizyczne takiej opłaty dokonują na podstawie decyzji otrzymanej z gminy.

  Czytaj

 • 21 Luty 2017 r.

  Nie będzie podwyżek za wodę i ścieki!

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Delfin” wystąpiło z wnioskiem o przedłużenie czasu obowiązywania dotychczasowej taryfy zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Ząbkowice Śląskie na okres od 1 maja 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku. Oznacza to, że kolejny rok stawki opłat za wodę oraz ścieki nie wzrosną i nadal pozostaną jedne z niższych w regionie. 

  Czytaj

 • 21 Luty 2017 r.

  Informacja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu i Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie usuwania drzew i krzewów

  Zgodnie z art. 83a ust. 1 ustawy o ochronie przyrody zezwolenie na usunięcie drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków wydaje wojewódzki konserwator zabytków.

  Czytaj

 • 20 Luty 2017 r.

  Informacja dla osób utrzymujących drób i inne ptaki

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich informuje, iż na terenie naszego województwa wystąpiło kolejne ognisko ptasiej grypy w gospodarstwie utrzymującym kury w chowie przyzagrodowym (20 szt.). Mając na uwadze powyższe oraz restrykcje i ograniczenia jakie dotykają nie tylko hodowców, ale również pozostałych mieszkańców obszaru zagrożonego i zapowietrzonego, przypomina o istnieniu obowiązku stałego zamknięcia w zadaszonych pomieszczeniach ptaków, w tym drobiu oraz bezwzględnego przestrzegania zasad bioasekuracji określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

  Czytaj

 • 20 Luty 2017 r.

  Miasto wielu wyznań – kolejny wykład w Izbie Pamiątek Regionalnych

  Ząbkowicka Izba Pamiątek Regionalnych zorganizowała kolejny wykład z cyklu Ząbkowice Śląskie – Miasto Wielu wyznań. Tym razem pastor Andrzej Majewski przybliżył ząbkowiczanom historię kościoła Adwentystów. 

  Czytaj

 • 17 Luty 2017 r.

  Turniej Orlik Cup na Hali Słonecznej

  Zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi zawitali w niedzielę, 12 lutego na Halę Słoneczną, gdzie wzięli udział w Turnieju Orlik Cup. Do miasta Frankensteina zawitały zespoły z Bielawy, Stronia Śląskiego, Lądka Zdrój, Paczkowa oraz Kamieńca. Orlik jako gospodarz wystawił dwie drużyny, prowadzone przez trenerów Szymona Markowskiego i Łukasza Korniów.

  Czytaj

 • 17 Luty 2017 r.

  Kolejne przetargi na działki na Osiedlu Owocowym ogłoszone!

  17 i 20 marca odbędą się następne przetargi na 6 kolejnych działek na Osiedlu Owocowym w Ząbkowicach Śląskich! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w poniższych linkach:

  Czytaj

 • 15 Luty 2017 r.

  Nauka pływania dla 120 dzieci z Gminy Ząbkowice Śląskie

  Gmina Ząbkowice Śląskie przystąpiła po raz kolejny do programu „Dolnoślązak Umie Pływać”, w ramach którego 120 dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych z naszej gminy będzie uczęszczało na bezpłatne zajęcia z nauki pływania. Zajęcia realizowane będą w 8 grupach, każda z nich licząca po 15 osób na krytej pływalni w Kłodzku. 

  Czytaj

 • 15 Luty 2017 r.

  Uczyć się i poznawać inną kulturę

  Publiczne Gimnazjum nr 2 Im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śl. po raz kolejny nawiązało współpracę z Politechniką Wrocławską realizując projekt pt. „Discover Lower Silesia” (Odkryj Dolny Śląsk). Głównym celem projektu jest budowanie międzykulturowego zrozumienia, zwalczanie stereotypów i nietolerancji. Dla uczniów projekt jest często jedną z nielicznych okazji do poznania odległej kultury.

  Czytaj

 • 14 Luty 2017 r.

  Nauczyciele odzyskali tytuł mistrzowski!

  Drużyna Nauczycieli pokonała w sobotnim Finale zespół Precelka i odzyskali tytuł Mistrza Ząbkowickiej Ligi Futsalu! Trzecie miejsce przypadło drużynie Amatorów z Ziębic, a czwarte Straży Pożarnej. W przerwie między drugim meczem półfinałowym, a spotkaniem o trzecie miejsce odbyły się finały mini-futsalu dla najmłodszych. Wśród klas I-III triumfował Orlik I Ząbkowice Śląskie, wśród klas IV-VI Sparta I Ziębice.

  Czytaj

Starsze »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Jednostki organizacyjne