Przejdź do treści strony

Aktualności

 • 25 September 2016 r.

  UWAGA! Przerwy w dostawie prądu w Ząbkowicach Śląskich!

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 26 września 2016r. w Ząbkowicach Śląskich na ulicach: Batalionów Chłopskich, Młynarskiej, Strażackiej, Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Partyzantów, Powstańców Warszawy, Proletariatczyków i Ziębickiej nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 8:00 do godz. 14:00 Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 23 September 2016 r.

  OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

  Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 ) na realizację zadania publicznego.

  Czytaj

 • 22 September 2016 r.

  UWAGA! Przerwy w dostawie prądu w Ząbkowicach Śląskich!

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 23 września 2016r. w Ząbkowicach Śląskich na ulicach: Ciasnej, Dolnośląskiej, Kłodzkiej, Krzywej i Szpitalnej nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 9:00 do godz. 14:00 Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 20 September 2016 r.

  Rajd do Książęcego Kamienia

  Tradycyjnie już w Sulisławicach odbył się doroczny Rajd do Książęcego Kamienia. Wzięło w nim udział około 140 uczestników, którzy pod owiany legendą Kamień szli w dwóch grupach – z Kluczowej i z Piławy Dolnej. 

  Czytaj

 • 20 September 2016 r.

  Współpraca kluczem do sukcesu – spotkanie z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych

  31 sierpnia 2016 roku Rada Miejska Ząbkowic Śląskich przyjęła uchwałą nr XXXI/210/2016 Aktualizację Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Ząbkowice Śląskie. Jest to kolejny krok dający szansę na przeprowadzenie niezwykle ważnych działań związanych z poprawą wizerunku naszego miasta oraz sytuacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych. To także szansa dla 67 zgłoszonych przez wspólnoty mieszkaniowe projektów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej Gmina Ząbkowice Śląskie pragnie włączyć się w działania rewitalizacyjne podejmowane przez zarządców i właścicieli nieruchomości znajdujących się w obszarze rewitalizacji.

  Czytaj

 • 20 September 2016 r.

  UWAGA! Przerwy w dostawie prądu w Ząbkowicach Śląskich!

  TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Wałbrzychu informuje, że w dniu 22 września 2016r. w Ząbkowicach Śląskich na ulicach: Aliantów, Bohaterów Getta, Długiej, Rynek, św. Wojciecha nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godz. 7:00 do godz. 14:00 Powyższe wyłączenie jest konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych na urządzeniach zasilających.

  Czytaj

 • 19 September 2016 r.

  III Targi Rolno-Spożywcze i X Prezentacje Gospodarcze już za nami

  Kolejny już raz ząbkowicka Hala Słoneczna gościła wystawców i gości na III Targach Rolno-Spożywczych i X Prezentacjach Gospodarczych Ziemi Ząbkowickiej. Pomimo niesprzyjającej pogody, Targi odwiedziło wielu mieszkańców i gości. Przez dwa dni można było zwiedzać stoiska, były występy artystyczne, a także wiele atrakcji dla najmłodszych.

  Czytaj

 • 19 September 2016 r.

  Pamięci ppor. Franciszka Wiatra

  Na terenie kościoła pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich zasadzono dąb pamięci podporucznika Franciszka Wiatra – zamordowanego przez sowietów w 1940r. w Kijowie oficera Wojska Polskiego i nauczyciela. Podczas uroczystości obecna była córka świętej pamięci Franciszka Wiatra, na ręce której burmistrz Marcin Orzeszek wręczył kwiaty i podziękowania za obecność. W swoim krótkim wystąpieniu burmistrz powiedział, że „ważne jest, aby pamiętać o przeszłości, ale jednocześnie patrzeć w przyszłość, z szacunkiem i zrozumieniem dla drugiego człowieka.” Po wkopaniu dębu pamięci, odsłonięta została również pamiątkowa tablica. 

  Czytaj

 • 19 September 2016 r.

  Zakończenie Ząbkowickiej Ligi Tenisa Ziemnego

  Zwycięzcą tegorocznej edycji Ząbkowickiej Ligi Tenisa Ziemnego został Mateusz Barton, przed Jarosławem Tymińskim i Marcinem Świerkiem. Na kortach OSiR-u rozegrano w miniony weekend również turniej na zakończenie rozgrywek, jednak z powodu złej pogody, będzie on dokończony w innym terminie, najprawdopodobniej w przyszłą sobotę. 

  Czytaj

 • 19 September 2016 r.

  77 rocznica napaści ZSRR na Polskę

  Delegacje ząbkowickiego oddziału Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Sybiraków, samorządowców oraz szkół i przedszkoli Gminy Ząbkowice Śląskie złożyły pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę kwiaty i znicze upamiętniające 77 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. 

  Czytaj

Older »

Aktualności: dzisiaj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc

Sitemap   |    Print page   |    Go to top