ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska młodzieżowego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie podjęto działania określone w art. 5b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży, tworząc Młodzieżową Radę Miejską, która ma charakter Konsultacyjny.

Celem działania Rady jest reprezentowanie interesów środowiska młodzieżowego wobec instytucji rządowych i samorządowych oraz  zapewnienie możliwości udziału młodzieży w procesie podejmowania decyzji mających bezpośredni wpływ na sposób i jakość jej życia.

W dniu 20 listopada 2015 r.  przeprowadzone zostały wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich . W dniu 13 stycznia 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich.

Przewodnicząca – Aleksandra Ostenda
 Wiceprzewodniczący – Michał Jednak  
Sekretarz – Martyna Madej.

Członkowie Prezydium:

Paulina Przybylska
Szymon Szymański

Uchwała Nr XXXVII/66/2012 Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich z dnia 27 listopada 2012 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich.