ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sztuka carvingu i garnirowania w Stolcu

23.04.2012
O tym jak łatwa, przyjemna i zachwycająca może być sztuka dekorowania potraw, przekonać mogliśmy się 21 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Stolcu.

Sobotni pokaz ozdabiania stołów i potraw cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jednak nie była to zwykła prezentacja, ale przede wszystkim możliwość sprawdzenia własnych sił w carvingu i garnirowaniu. W warsztatach uczestniczyły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Uczestniczki – pod przewodnictwem i kierunkiem pań prowadzących – rzeźbiły w owocach i warzywach, wykrawały i układały pieczywo oraz przetwory, tworząc niebanalne cuda.
Zajęcia z efektownej aranżacji potraw uświadomiły mieszkańcom, że kunsztowne i precyzyjne przyozdobienie dań nie musi być domeną tylko profesjonalnych kucharzy, ale mając w domu ostry nożyk, zwykłe akcesoria kuchenne i kilka podstawowych warzyw lub owoców możemy sami wyczarować prawdziwe zdobienia. Pobudzanie trzech zmysłów człowieka: wzroku, zapachu i smaku to klucz do wybornych i smakowitych specjałów - a jak mawia stare przysłowie: „przez żołądek do serca”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.