ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Święto plonów w Gminie Ząbkowice Śląskie

09.09.2014
Na wsiach naszej Gminy odbyły się uroczyste dożynkowe dziękczynienia za zebrane przez rolników plony. Wszędzie uroczystości rozpoczęła Msza Św. celebrowana przez proboszczów wszystkich wiejskich parafii naszej Gminy.

Po Mszy Św. wszędzie odbyło się uroczyste misterium chleba, w którym z mieszkańcami chlebem dzielili się proboszczowie, sołtysi, starostowie dożynek oraz Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek wraz z radnymi Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Każda miejscowość przygotowała piękne wieńce dożynkowe.Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.