ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konferencja prasowa z Władysławem Kozakiewiczem pod Krzywą Wieżą

06.06.2014
Władysław Kozakiewicz gościł dziś pod Krzywą Wieżą – polski lekkoatleta, tyczkarz i wieloboista, który w 1980 r. zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie spotkał się z lokalnymi dziennikarzami i mieszkańcami.

W konferencji uczestniczyli inicjatorzy wydarzenia: Marcin Orzeszek – Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Piotr Zatylny – prezes Stowarzyszenia Motofrankenstein, Andrzej Dominik – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Marek Ciapka – Radny Rady Miejskiej.

Mistrz Olimpijski wykazał się humorem i rezolutnie odpowiadał na pytania zainteresowanych. Wśród omawianych tematów nie zabrakło pytań na temat słynnego na cały świat gestu, który medalista pokazał moskiewskim kibicom i kwestii związanych z życiem na obczyźnie i jego sportową karierą.

Władysław Kozakiewicz jest patronem ogólnopolskiego programu aktywności fizycznej osób w wieku powyżej 60 lat – projekt nosi nazwę "Bądź w olimpijskiej formie”, jego celem jest zwiększenie aktywności fizycznej u osób starszych, poprawienie ich zdrowia i kondycji.

Po spotkaniu można było nabyć najnowszą książkę wybitnego sportowca - "Nie mówcie mi, jak mam żyć". Przypominamy, że stoisko promocyjne odwiedzać można przez cały czas trwania VI Potwornego Zlotu Motocyklowego na plantach zamkowych. To niepowtarzalna okazja do  nabycia książki z autografem i dedykacją Mistrza, porozmawiania i zrobienia pamiątkowej fotografii.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.