ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Jubileuszowa, X Plejada Świętych – Wielkie Imieniny

31.10.2016
Już po raz 10 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie i Diecezji Świdnickiej na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury prezentowały sylwetki świętych podczas Plejady Świętych – Wielkie Imieniny. Nie zabrakło pięknych strojów i rekwizytów, recytacji, śpiewu i tańca.

Wyniki:

w KATEGORII PRZEDSZKOLA:

I MIEJSCE: Przedszkole Publiczne nr 1 z Ząbkowic Śląskich za prezentację o św. Ricie oraz Przedszkole nr 2 za pantomimę o św. Krzysztofie.

II MIEJSCE: Przedszkole Publiczne nr 4 z Ząbkowic Śląskich, Oddział Przedszkolny ze Zwróconej oraz Oddział Przedszkolny z Bobolic.

III MIEJSCE: Niepubliczne Przedszkole Kubusia Puchatka z Ząbkowic Śląskich, Publiczne Przedszkole ze Szklar, Publiczne Przedszkole nr 5 z Ząbkowic Śląskich, Oddział Przedszkolny w Braszowicach oraz Niepubliczne Przedszkole z Olbrachcic.

 

w KATEGORII KLASY I - III

I MIEJSCE: Martyna Janiga za znakomity strój oraz prezentację św. Urszuli Męczennicy (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie), duet Wiktoria Kurpiel oraz Julia Sawicz za przedstawienie św. Floriana (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich) oraz Paweł Sierota ze Szkoły Publicznej w Mieroszowie za prezentację na temat św. Franciszka.

II MIEJSCE: Hanna Kasprzyk za prezentację św. Karoliny Kózkówny (Zespół Przedszkolno-Szkolny w Stolcu), Paweł Słomiński, Natalia Żurek i Zuzanna Klimek za świetne atrybuty oraz opis świętego Izydora oraz Julia Szczucka za prezentację postaci św. Cecylii (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich)

III MIEJSCE: Hanna Kilarska za przedstawienie postaci Maryi (Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach), Kinga Przyszlak oraz Patrycja Borucka za prezentację dot. św. Elżbiety (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ząbkowicach Śląskich) oraz Justyna Dębińska i Milena Adamczak za opis św. Hiacynty (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich)

WYRÓŻNIENIA dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie - Słupcu, dla Norberta Manachesa za prezentację św. Franciszka z Asyżu (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ząbkowicach Śląskich) oraz dla Daniela Raczka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Daniel opisał św. Maksymiliana Maria-Kolbę.

 

w KATEGORII KLASY IV - VI

I MIEJSCE: Hanna Błauciak za prezentację św. Proroka Mojżesza (Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkowicach Śląskich), Katarzyna Tuła za przedstawienie postaci św. Joanny (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ząbkowicach Śląskich), Michał Bednarczykoraz Wojciech Bugajewski za prezentację św. Jana Bożego (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich) oraz Natalia Jaubczak i Weronika Mikołajczyk z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy za przedstawienie Świętej Róży z Liry.

II MIEJSCE: Katarzyna Błauciak za prezentację postaci św. Doroty (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie), Hanna Rusnak i Oliwia Żytkowicz za przedstawienie św. Róży (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ząbkowicach Śląskich) oraz Izabela Ciepiela i Natalia Opiela ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Ząbkowic Śląskich za prezentację postaci św. Faustyny.

III MIEJSCE: Urszuka Skrakowska za opis postaci św. Agaty (Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej), Aleks Głowacz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach za prezentację św. Filipa Neri oraz Agnieszka Kaszuba ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie - Słupcu.

IV MIEJSCE: Kamila Bochenek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie - Słupcu.

WYRÓŻNIENIA: Magdalena Garlińska za przedstawienie postaci św. Franciszka (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu), Oliwia Głodek ze Szkoły Podstawowej z Mieroszowa za prezentację postaci św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Dawid Żyłowicz z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu za postać św. Maksymiliana Maria Kolbe.

 

DODATKOWE NAGRODY SPECJALNE:
Za całą prezentację dla Hanny Błauciak, za strój dla Katarzyny Tuły oraz za atrybuty dla Urszuli Skrakowskiej.