ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

W najbliższą sobotę zapraszamy na Jarmark Produktu Tradycyjnego i Ekologicznego - z Naturą w Ogrodzie

03.05.2012
Jarmark Produktu Tradycyjnego i Ekologicznego - z Naturą w Ogrodzie to impreza skierowana do miłośników zdrowej żywności oraz dobrej kuchni. Ma on charakter festynu plenerowego odbywanego w rodzinnej atmosferze, podczas którego swoje wyroby o tradycyjnej recepturze i tradycyjnym sposobie wytwarzania zaprezentują producenci z terenu powiatu ząbkowickiego, powiatów sąsiadujących i terenów przygranicznych, oferując możliwość zakupu wspaniałych, zdrowych produktów: wędlin, serów, przetworów owocowo-warzywnych, konfitur, chlebów, soków, nalewek, herbaty, miodów, ziół, przypraw i innych.

Jarmark odbędzie się przy Izbie Pamiątek Regionalnych im. Józefa Glabiszewskiego w Ząbkowicach Śląskich, ul. Krzywa 1 w dniu 5 maja 2012 roku w godzinach od 11-16.

Dla smakoszy nielada gratką będą, przygotowywane przez Koła Gospodyń Wiejskich przepyszne tradycyjne potrawy. Podążając za kuszącym zapachem krążącym wokół Izby Pamiątek będzie można bezpłatnie spróbować placków ziemniaczanych, racuszków z jabłkami i cukrem pudrem, które zadowolą gusta nawet najwybredniejszych smakoszy, a podane z odpowiednimi dodatkami, zamienią się w wykwintne dania.

Jarmark to nie tylko promocja tradycyjnej żywności czy kulinarnego bogactwa, ale także rękodzieła artystów ludowych i rzemieślników. Między stoiskami wystawców produktów ekologicznych ustawionych na ulicy Krzywej, znajdą się i takie, na których goście będą mogli zobaczyć m.in. warsztaty tradycyjnie wytwarzanych garnków z gliny czy ręcznie wykonanej biżuterii z naturalnych tworzyw. Zioła i medykamenty zaprezentuje Zakon Szpitalny św. Jana Bożego Bonifratrów, dietetyk będzie udzielać konsultacji podczas których będzie można zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej i płynów metabolicznych w organizmie oraz porozmawiać o problemach żywieniowych.

Jeżeli kochasz naturę i marzyłeś sięgnąć po wszystko, co daje natura – to ta impreza jest właśnie dla Ciebie!

Wraz z początkiem maja rozpoczyna się sezon turystyczny w Ząbkowicach Śląskich. Dlatego też wszystkich przyjezdnych gości zapraszamy do zwiedzania miasta a zwłaszcza Krzywej Wieży. Jest ona drugą w Europie, po Pizie krzywą wieżą pod względem wysokości. Nasza Krzywa Wieża to najbardziej krzywa wieża w Polsce! Jej odchylenie od pionu wynosi 2,14 m. Na jej szczyt prowadzi 139 schodów. Obecnie wieża pełni funkcję punktu widokowego, z którego można podziwiać piękno regionu. Atrakcyjna cena biletów wstępu: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł.

Do innych atrakcyjnych zabytków Miasta należą: neogotycki Ratusz, ruiny zamku z XVI w., mury obronne, Baszta Gołębia, przepiękne kościoły, jak i najstarszy mieszkalny budynek Ząbkowic Śląskich - dwór rycerza Kauffunga, gdzie mieści się Izba Pamiątek Regionalnych i Laboratorium dr. Frankensteina. Właśnie w obrębie Izby Pamiątek Regionalnych odbywać się będzie Jarmark Produktu Tradycyjnego i Ekologicznego - z Naturą w Ogrodzie. W odrestaurowanym budynku można oglądać zachowane pomieszczenie kaplicy domowej i zbiory sakralne, studnię wewnątrz budynku – ok. 20 m głębokości. W pomieszczeniach można zobaczyć zbiory związane z historią miasta.

Serdecznie zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.