ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dzień Strażaka w KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

04.05.2012
Uroczystości obchodów święta wszystkich strażaków, które wypada w dniu 4 maja, odbyły się dzisiaj w siedzibie KP PSP w Ząbkowicach Śląskich.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich Pana Marka Wydmucha, na obchody przybyli burmistrz Marcin Orzeszek, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, wójtowie i burmistrzowie powiatu ząbkowickiego, a także ksiądz dziekan Marian Mądry i duszpasterz strażaków Powiatu Ząbkowickiego ks. kanonik Krzysztof Ziobrowski.

W trakcie uroczystego apelu wyróżnieni funkcjonariusze KP PSP otrzymali z rąk swojego komendanta akty mianowania na wyższe stopnie zawodowe. Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek przekazał natomiast pamiątkowe upominki druhom Ochotniczej Straży Pożarnej: Jackowi Górowskiemu, Jerzemu Stecykowi oraz Tomaszowi Rękawikowi, ze szczególnymi podziękowaniami za zaangażowanie i pracę na rzecz Gminy Ząbkowice Śląskie. Brać strażacka KP PSP uhonorowała zaś starostę, burmistrzów i wójtów Powiatu Ząbkowickiego symbolicznymi medalami z okazji 20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Ceremonia przebiegła w miłej atmosferze, którą dodatkowo uatrakcyjnił swojski poczęstunek w postaci grochówki i kiełbasek, przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Braszowicach. Zasłużonym strażakom gratulujemy i życzymy kolejnych lat służby owocnej w sukcesy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.