ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dzieci z Gminy Ząbkowice Śląskie pojechały na kolonię

18.08.2014
Uczestnicy kolonii wakacyjnej z Gminy Ząbkowice Śląskie powrócili z wypoczynku letniego z miejscowości Łazy nad morzem Bałtyckim. Młodzież wypoczywała w Ośrodku Wypoczynkowym "JAROSZOWIEC" w Łazach od 1 do 13 sierpnia 2014. Organizatorem kolonii było Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży SOSW "Szansa" z Ząbkowic Śląskich, a wypoczynek sfinansowany został przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich w kwocie 33 000,00 zł.

W ramach kolonii uczestnicy mieli okazję odwiedzić Kołobrzeg, gdzie odbył się pełen wrażeń rejs statkiem, dzieci wybrały się również do Koszalina i oprócz Romantycznej Fontanny czekały ich konkursy organizowane przez Radio Zet.

Podczas pobytu odbyła się piesza wycieczka do rezerwatu przyrody, gdzie można było podziwiać piękną faunę i florę. O zawrót głowy przyprawił "Dom do góry nogami" - atrakcja turystyczna w Mielnie. Zapamiętana została także miejscowość Zieleniewo - tu dużym powodzeniem cieszyła się Wioska Indiańska, ZOO oraz lunapark.

Opiekunowie każdego dnia zapewniali moc atrakcji i nie pozwolili na nudę. Dzieci brały udział w różnych konkursach: plastycznym, Mam Talent, Olimpiada Sportowa, zawody w pływaniu, rzeźby z piasku. Miłym aspektem wycieczki było zorganizowanie 11-tych urodzin jednej z uczestniczek - Stefanii Bidzińskiej.

Pogoda na kolonii była bardzo słoneczna, więc dużą frajdę sprawiały dzieciom kąpiele  morskie oraz wieczorne dyskoteki i ogniska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.