ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

31.08.2014 – DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE – zapraszamy do Ząbkowic Śląskich!

31.08.2014
Powiatowo-gminne uroczystości dożynkowe już dzisiaj! – szykuje się moc atrakcji i zabawa do białego rana. W tym roku dożynki odbędą się na stadionie miejskim. Wystąpi zespół TRUBADURZY – serdecznie zapraszają organizatorzy: Starosta Ząbkowicki, Burmistrz Ząbkowic Śląskich i Sołtys ul. Kamienieckiej.

Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych, mszy świętej na świeżym powietrzu i wystąpień okolicznościowych przewidziane są liczne konkursy dla publiczności z nagrodami, atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołów Kół Gospodyń Wiejskich.

Sołtysi będą mogli zmierzyć swoje siły w Turnieju Sołtysów, zaś każde z sołectw zaprezentować swój wieniec dożynkowy. Spośród prezentowanych wieńców zostanie wybrany ten jeden zwycięski, który pojedzie na dożynki wojewódzkie (pobierz regulamin - wojewódzki konkurs wieńca).

Wieczorem wystąpi zespół „Sami swoi”, po którym zagra gwiazda wieczoru „Trubadurzy”  - obok Tercetu Egzotycznego najstarszy działający do dziś polski zespół muzyczny wokalno-instrumentalny.

Zespół zadebiutował w roku 1965 występem na festiwalu w Opolu, gdzie Zespół założyli w 1963 roku Krzysztof Krawczyk wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim. Po 40 latach Trubadurzy mogą pochwalić się ogromnym dorobkiem. Nagrali kilkanaście płyt, z których kilka zdobyło status „złotych” i „platynowych”. Zagrali kilka tysięcy koncertów w kraju i na świecie, od Władywostoku po Seattle i od Sztokholmu po Sydney. Na czterdziestolecie działalności scenicznej prezydent RP odznaczył członków zespołu Złotym Krzyżem Zasługi.

Po całodziennych emocjach czas na relaks, rozrywkę i szaleństwo w zabawie tanecznej z zespołem „Tayfuny”.

Zapraszamy serdecznie! Szczegóły na plakacie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.